Мінюст запускає в банках автоматичних арешт рахунків боржників

Мінюст запускає в банках автоматичних арешт рахунків боржників

Міністерство юстиції України пропонує банкам приєднатись до системи автоматизованого арешту банківських рахунків боржників. Тож банкіри зможуть миттєво арештовувати рахунки боржників і в Кам’янському.

Автор: Валентин Фіголь.

Про намір запровадити автоматичний арешт рахунків за борги повідомив міністр юстиції Денис Малюська, повідомляє ЛІГА.net.

«Хочу закликати банківську спільноту приєднуватись до нашої системи автоматизованого арешту рахунків. Зараз ця система абсолютно добровільна», – зазначив міністр.

В банках, які приєднаються до запропонованої системи, арешт рахунків  відбуватиметься автоматично – натисканням кількох клавіш комп’ютера. Сьогодні банки блокують рахунки боржників тільки після постанови суду на вимогу державної виконавчої служби.

«Для банку, який приєднається до системи, спочатку це буде нібито мінусом, тому що його клієнти розумітимуть, що їх рахунки можуть бути арештовані миттєво. Але чим більше банків приєднається до системи, тим більше ймовірність, що ваші боржники, які винні вам кошти, не зможуть їх сховати, – пояснив міністр юстиції. – Ця система зробить стягнення боргів у рази швидшим та ефективнішим. У тому числі, стягнення з державного сектору».

Мінюст готовий надати банкам усю технічну підтримку, підкреслив пан Малюська.

З системою автоматизованого арешту рахунків, за даними Мін’юсту, вже працюють 4 банки (першим був ПриватБанк).

«Люди сплачують борги миттєво, система працює ідеально. Прохання до інших банків також долучатись до системи», – резюмував роботу автоматичного блокування рахунків міністр юстиції.

Проблему повернення боргів українські фінансисти вважають однією з найгостріших. Адже в Україні, за даними Єдиного реєстру боржників, постійно збільшується кількість людей, які мають борги – щороку додається приблизно по мільйону нових боржників.

Блокування банківських рахунків може стати потужним важелем впливу на боржників, адже безготівкові операції вельми популярні в українців. За 9 місяців 2020 року, за даними «Фінансового клубу», мешканці України здійснили безготівкових операцій на півтора трильйони гривень – це на третину більше, ніж бюджет України 2020 року.