Перші враження від оновленого центрального скверу в Кам’янському

Перші враження від оновленого центрального скверу в Кам’янському

5 листопада в Кам’янському відбулося відкриття після реконструкції частини скверу по проспекту Свободи від проспекту Аношкіна до площі Визволителів. Роботи приймав міський голова Андрій Білоусов.

Автор: Валентин Фіголь.

В ході реконструкції в сквері замінили старий асфальт тротуарною плиткою, змонтували нове освітлення.

У верхній частині скверу розташований фонтан і посаджено екзотичне для нашого міста дерево павловнія, адамове дерево, яке Андрій Білоусов і його заступник Костянтин Саусь посадили під час відкриття скверу. Воно росте до 25 метрів у висоту, має величезну листвяну крону, а середня тривалість його життя становить 100 років. Вже через кілька років воно почне цвісти красивими рожевими квітами.

Замість зрізаних старих тополь в сквері висадили близько 300 молодих дерев – клени, сакури і платани.

В середній частині спуску встановлені дитячі розважальні містечка з штучною газонною травою.  Між ними, навпроти перетину з вулицею Воробйова, побудовано ще один фонтан.

По всьому скверу стоїть багато  металевих лавок і урн.

Оновлено каскад фонтанів біля монументу Матері. В фонтані встановлено нову систему циркуляції води.

Всі клумби, фонтани та підпірні стінки в сквері обшиті керамогранітною плиткою.

В подальшому в верхній частині скверу буде створено зону тихого відпочинку для людей старшого віку і встановлено столи для гри в шашки і шахи, а навесні – ще кілька дитячих містечок. Також навесні планується висадити велику кількість кущів.

«Цей сквер стане ще однією прикрасою нашого міста. Ми і далі будемо робити наше місто ще більш гарним і упорядкованим, щоб людям було куди прийти, відпочити з рідними і близькими. Я всіх запрошую відвідати оновлений сквер, незважаючи на те, що вже осінь, погода дозволяє прийти прогулятися. А навесні, коли включаться в роботу оновлені фонтани, ви побачите, наскільки сквер став красивим і комфортним», – сказав на відкритті скверу Андрій Білоусов.

В рамках відкриття скверу міський голова також вручив нагороди людям, які доклали багато зусиль і праці під час проведення будівельних робіт. А Костянтин Саусь був нагороджений нагрудним знаком «За заслуги перед містом» III ступеня.

Вдень 6 листопада мешканці міста вже гуляли оновленим сквером. Люди розглядали нові конструкції, ділились враженнями та зауваженнями.

Ось кілька зауважень від мешканців міста, які називали себе фахівцями з будівництва та садівництва.

Біля каскаду фонтанів походжали дядьки, постукуючи пальцями по керамогранітній плитці: чи достатньо вона міцна для земляків? «Наші люди бетонні урни порозбивали, не згадуючи вже про Білосніжку та її гномів!..» – згадали люди про сумну долю керамічних фігурок, що були встановлені кілька років тому на дитячому майданчику біля верхнього фонтану каскаду.

Газони вздовж дороги, особливо з боку трамвайної колії: земля спланована з ухилом в бік трамваю. Під час опадів вода змиватиме верхній шар грунту в жолоб, який веде в зливову каналізацію. По-перше, це буде засмічувати зливовку, по-друге – руйнувати родючий шар газону, і на ньому не виросте трава. А якщо на газонах не виросте трава, то навесні гола земля підсохне і її почне роздмухувати вітер, перетворюючи грунт на куряву.

Потрібен якийсь бордюр для затримки грунту, рекомендують земляки.

Ще одне зауваження стосується дитячих майданчиків. Навколо них немає огорожі, і люди побоюються, що діти бігтимуть сюди з довколишніх дворів навпростець через проїжджі частини дороги.

Тим більше, що дорослі люди сьогодні подають дітям саме такий приклад: пішоходи протоптують стежки впоперек газонів, переходячи проспект Свободи, де їм заманеться.

Втім, навесні заплановано посадку кущів в сквері. Жива огорожа з кущів якраз може і затримувати землю від дощової та вітрової ерозії, і виконувати функції огорожі вздовж проїжджих частин дороги.