Рятувальники в Кам’янському не тільки рятують і закликають, а й карають за недбалість

Рятувальники в Кам’янському не тільки рятують і закликають, а й карають за недбалість

Мало не щодня рятують людей, котів, корів та їжаків співробітники Кам’янського підрозділу ДСНС. Мало не щодня рятувальники закликають мешканців міста до виконання заходів безпеки. Аж ось рятувальники взяли й закрили державний технікум за порушення вимог протипожежної безпеки.

Автор: Валентин Фіголь.

За порушення протипожежної безпеки 4 листопада було припинено роботу Кам’янського державного енергетичного технікуму.

Виконуючи рішення адміністративного суду, державні виконавці зупинили експлуатацію приміщень технікуму. Тому що ці приміщення пожежно-небезпечні – так вирішив суд.

«Відсутність системи протипожежного захисту у адміністративно-навчальному корпусі, навчальному корпусі та студентському гуртожитку є суттєвим порушенням вимог законодавства. Адміністрація технікуму організувала роботу щодо усунення інших недоліків, реконструкції вікон, дверей, винайшла кошти шляхом жорсткої економії для придбання автономних евакуаційних світильників для всіх приміщень технікуму, протипожежних дверей у приміщеннях електрощитових та інших протипожежних заходів. Але для вирішення глобальних питань – встановлення системи протипожежного захисту, оброблення вогнезахисними засобами горища навчального корпусу та гуртожитку потрібні додаткові кошти», – написано в зверненні адміністрації та профспілкового комітету технікуму до студентів на сайті закладу.

Адміністрація технікуму звернулася за фінансовою допомогою до департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

Освітній процес відбувається шляхом дистанційного навчання відповідно до графіка освітнього процесу та розкладу занять. Підготовчі курси будуть працювати за означеним розкладом у дистанційному режимі.

«Педагогічний колектив працює чітко та злагоджено і робить усе задля того, щоб якість освітнього процесу була високою, – запевняють адміністрація та профком КаДЕТ. – Ми впевнені, що знайдемо підтримку та допомогу в цих питаннях і визначені порушення будуть усунені, як цього вимагає законодавство».

Пересічних громадян, на відміну від навчального закладу, практично набагато важче притягти до відповідальності за нехтування правилами безпеки – ось на що часто нарікають рятувальники, розповідаючи про те, як хтось знову заснув нетверезий з запаленою цигаркою і задихнувся в диму від тліючого дивану, або хтось досі не вміє поводитись з дров’яною грубкою.