Прибирання опалого листя в Кам’янському: мешканці не скаржаться на дим

Прибирання опалого листя в Кам’янському: мешканці не скаржаться на дим

Масове прибирання опалого листя триває в Кам’янському: цьогоріч нема скарг від мешканців на факти спалювання рослинних рештків, кажуть посадовці.

Автор: Валентин Фіголь.

Місячник прибирання опалого листя триває в Кам’янському. Збиранням та вивезенням опалого листя займаються комунальники: на прибудинкових територіях це організує управляюча компанія, на загальних – департамент житлово-комунального господарства.

«Основне завдання – до середини грудня очистити все місто від опалого листя, щоб навесні, коли вийде сонце, наше місто було чистим і упорядкованим», – поставив завдання міський голова Андрій Білоусов.

Опале листя в нашому місті продовжують везти на звалище. Нема відомостей, щоб листя використовували ще якось, розповів Юрій Лисяк, директор департаменту охорони довкілля Кам’янського. Колись були спроби компостувати листя, використовуючи компостну яму на території розплідника КП «Зеленбуд», пригадав посадовець…

Такі спроби починали ще в 2008 році, коли міський голова Ярослав Корчевський заходився купувати каліфорнійського хробака, щоб той переробляв рослинні рештки на органічне добриво. Ідея не була реалізована.

Потім, за часів міського голови Станіслава Сафронова, реанімувати ідею компостування рослинних рештків намагалась директор «Зеленбуду» пані Шевченко.

Цьогоріч природоохоронний департамент не отримує скарг від мешканців на дим від спалювання рослинних рештків на території міста, повідомив пан Лисяк. «Я щодня об’їжджаю місто і бачу – листя не палять», – акцентував посадовець.

Тимчасом рятувальники сьогодні теж займались профілактикою спалювання опалого листя: провели спільно з поліцейськими роз’яснювальну роботу серед населення приватного житлового сектору селища Романково.

В рамках заходу людям нагадали про небезпеку та протиправність спалювання сухої рослинності біля житлових будинків.

Громадян закликали відмовитись від самовільного спалювання сухої трави, листя та сміття, адже кожен підпал не лише шкодить довкіллю, а й завдає шкоди здоров’ю і навіть життю.

За 10 місяців 2020 року пожежно-рятувальними підрозділами в Кам’янському ліквідовано 333 пожежі на відкритих місцевостях в межах міста, а це горіння сміття та сухої рослинності.