Чим займаються пожежні Кам’янського, коли не рятують котів

Чим займаються пожежні Кам’янського, коли не рятують котів

Рятувальники Кам’янського отримали нагороди за участь в гасінні пожеж в екосистемах Луганщини.

Автор: Валентин Фіголь.

Мало не щодня ми бачимо на вулицях міста рятувальників: вони то кудись поспішають на своїх червоних машинах, то рятують тварин з біди, то розповідають перехожим про правила протипожежної безпеки. Але, як виявляється, наші пожежні встигають не тільки знімати з дерев котів та витягати нетверезих власників з палаючих помешкань.

10 листопада біля Кам’янського міського управління ГУ ГСЧС України в Дніпропетровській області відбулася урочиста церемонія нагородження рятувальників, які брали участь в гасінні лісових пожеж на території Луганської області.

Нагороди рятувальникам вручали начальник ГУ ГСЧС України в Дніпропетровській області, генерал-майор служби цивільного захисту Андрій Кульбач і Кам’янський міський голова Андрій Білоусов.

«Ваша активна участь в ліквідації пожежі була відзначена на найвищому державному рівні. Ви працювали на межі своїх сил, щоб в найкоротші терміни погасити пожежу, без сну, цілодобово несли службу і допомагали постраждалим жителям Луганської області. Я дуже вдячний Вам за працю», – сказав Андрій Кульбач.

За сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків, високий професіоналізм та особисту мужність, проявлені під час ліквідації великих і складних лісових пожеж на території Луганської області рятувальникам вручили грамоти МВС України, нагрудні знаки ГСЧС України «Знак пошани» та «За відвагу в надзвичайній ситуації». Також рятувальникам були присвоєні чергові звання на один ступінь вище займаної посади.

Міський голова Андрій Білоусов вручив рятувальникам «Подяки міського голови» і щиро подякував за мужність і відвагу, проявлені під час бойового завдання.

«Від імені всіх жителів міста я дякую Вам за вашу важку і небезпечну роботу, за те, що під вашою постійною пильною увагою знаходиться безпека і захист нашого міста. При цьому ви знаходите можливість допомагати жителям інших регіонів нашої країни. Бажаю, щоб ви завжди поверталися додому живими і неушкодженими, успіхів вам у вашій роботі, а ми, зі свого боку, як міська влада, завжди підтримаємо вас», – сказав Андрій Білоусов.

На початку осені, нагадаємо, на Луганщині масштабно горіли екосистеми. Протягом вересня-жовтня вогнем було випалено понад 20 тисяч гектарів площ. До зони ураження потрапили 32 населених пункти. Загинули 9 осіб, ще 19 постраждали, в тому числі троє рятувальників. Евакуйовано майже 200 осіб.

Всього до гасіння було залучено 2 557 осіб та 264 одиниць спецтехніки, зокрема літаки та гелікоптери.

Гасіння пожеж ускладнювали несприятливі погодні умови, зокрема вітер з ураганними поривами, а також тривалий посушливий період, що сприяв швидкому поширенню вогню.

У період з 30 вересня по 12 жовтня поточного року особовий склад пожежно-рятувальних підрозділів Кам’янської оперативної зони в складі зведеного загону Дніпропетровської області брав участь у ліквідації лісової пожежі на території Луганської області.

Протягом цього періоду 35 чоловік особового складу 7, 8, 9, 53 ДПСЧ в складній оперативній обстановці гасили пожежу. Було поставлено складне завдання – ліквідувати пожежу в лісових масивах Луганській області. Особовому складу і техніці доводилося працювати на межі людських і технічних можливостей. Не шкодуючи ні сил ні здоров’я вони впоралися з поставленим завданням.