Влада обіцяє за кілька років відремонтувати всі лікарні міста

Влада обіцяє за кілька років відремонтувати всі лікарні міста

Вчорашня наша публікація про кризовий стан медичної галузі та скасування урядом планових операцій і медичного огляду визвала чималий резонанс. Більшість наших читачів погоджувалися з тим, що далі медицині падати вже нікуди.

Сьогодні і центральна, і місцева влада відзвітували, що розуміють, або принаймні з розумінням ставляться до проблеми і готові її вирішувати.

Автор: Сергій Гузь.

Уряд пояснив роботу лікарень

Сьогодні міністр охорони здоров’я Максим Степанов вже не був категоричним, щодо роботи лікарень. Хоча і попередив, що ще місяць нинішніх темпів поширення коронавірусу, і в лікарнях взагалі не залишиться вільних місць для будь-яких пацієнтів. Тим не менш, міністр вирішив пояснити, як будуть лікарні надавати допомогу іншим пацієнтам, а не тільки хворим на Ковід-19.

“Будь-яка операція, будь-яка госпіталізація, якщо відтермінування її може нести загрозу вашому здоров’ю або вашому життю, не може бути перенесена. Ви будете вчасно госпіталізовані, вчасно прооперовані, незважаючи на те, що це планові операції”, – зазначив Степанов.

Так, обмеження не стосуватимуться таких операцій та госпіталізацій:

  • надання медичної допомоги внаслідок ускладнення перебігу вагітності та пологів;
  • надання мадичної допомоги вагітним, породілям, новонародженим;
  • надання медичної допомоги у  спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями;
  • надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;
  • надання планової медичної допомоги закладами охорони здоров’я національного рівня, що надають високоспеціалізовану допомогу за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів. Це такі заклади, як Охматдит та інші Інститути. 
  • проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізацій, якщо внаслідок їхнього перенесення чи відтермінування існує значний ризик для життя або здоров’я людей.

Крім того, сьогодні уряд відзвітував про збільшення фінансування лікарень за закупівлю сучасного обладнання. Проте, з прикладів, озвучених прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, мова поки що йде про столичні лікарні, такі як Охмадит.

Ще майже мільярд гривен виділяють на забезпечення лікарень по всій країні киснем. Адже це сьогодні головна проблема більшості ковідних відділень в Україні. На щастя, Кам’янського ця проблема поки що не стосується, так як кисень для хворих виробляють безпосередньо на території 7-ї лікарні.

У Кам’янському лікарні передали ще один апарат ШВЛ

Міська лікарня №7, яка є базовою у нашому місті по лікуванню пацієнтів з коронавірусом, сьогодні отримала ще один апарат штучної вентиляції легень. Обладнання придбали за кошти «Дніпроазоту».

«Завод не залишається байдужим до ситуації з пандемією Ковід-19. Мешканці міста – це і наші працівники підприємства, тому ми і далі будемо допомагати, з врахуванням наших можливостей», – прокоментував передачу обладнання голова правління «Дніпроазоту» Сергій Сидоров.

Таким чином, сьогодні 7-ма лікарня вже має 22 апарати ШВЛ та 19 кисневих концентраторів. За словами керівництва лікарні, вона повністю укомплектована необхідним обладнанням, медикаментами та засобами захисту.

«Кожен такий апарат ‑ врятоване життя і, напевно, не одне. Ми вдячні всім, хто в цей непростий період надає допомогу лікарні. Камянський міський голова Андрій Білоусов зміг об’єднати керівників підприємств, спонсорів і меценатів, щоб направити спільні зусилля на наше забезпечення, ми відчуваємо підтримку», – сказав генеральний директор 7-ї міської лікарні  Володимир Дьяченко.

Та звітують про ремонти в лікарнях

Сьогодні ж міська влада Кам’янського  відзвітувала про завершення ремонту в онкологічному відділені 9-ї міської лікарні. Про плани таких ремонтів в цій лікарні ми писали ще в червні. Вчора відділення після ремонту відвідав міський голова Андрій Білоусов.

У відділенні, що розраховане на 45 ліжок, відремонтовані усі палати та маніпуляцій ні, встановлені нові склопакети у вікна, замінена сантехніка та комунікації. Тут встановили водонагрівачі, нові меблі та побутову техніку.

За словами лікарів, це єдине спеціалізоване відділення в місті для лікування онкохворих. За рік тут лікуються більше 1700 пацієнтів, не тільки з Кам’янського, але й найближчил сел та інших міст.

В 9-й лікарні за державний кошт продовжується ремонт першого поверху та вхідної групи, а наступного року очікують отримати максимальну кількість медичного лікувального та діагностичного обладнання.

«З 1987 року, коли був побудований цей корпус, тут жодного разу не проводилися капітальні ремонти. Тільки в цій будівлі ми капітально відремонтували 2-й, 3-й і 4-й поверхи. На теперішній час ми готуємо проектно-кошторисну документацію на ремонт 6-го поверху. Його ми візьмемо в роботу в наступному році. Усього за останній час ми капітально відремонтували 9 відділень наших міських лікарень, ще 3 відділення знаходяться в процесі капремонту. У найближчі пару років ми плануємо капітально відремонтувати всі відділення в лікарнях нашого міста», ‑ сказав Андрій Білоусов.