Проблема затоплення підвалів нечистотами в Кам’янському

Тиждень стоїть затоплений фекаліями підвал житлового будинку по вулиці Сіренко,12. «Ми телефонували скрізь – ніхто нічого не робить!» — ремствують мешканці. Нарешті люди зібрались сходити до управляючої компанії та департаменту ЖКГ по допомогу.

Треба почекати, поки лайно в підвалі підсохне, кажуть управителі житлом – інакше його звідти не вигребеш…

Автор: Валентин Фіголь.

Затоплення підвалу витоками з каналізації почалось ще тиждень тому, розповідають мешканці будинку. Спочатку люди відчули характерний запах в під’їздах. Хтось спустився в підвал і побачив, що підлога вкрита фекаліями.

«Ми одразу почали телефонувати в міську диспетчерську службу, — розповідають постраждалі від смердючого потопу. – Приїхала аварійна бригада, походили в підвали, поторохтіли чимось – і поїхали геть…» А рівень нечистот в підвалі дедалі більшав.

«В нас таке бувало раніше, хоч не так масштабно, — згадують мешканці будинку. – приїжджали аварійники і чистили каналізацію через люк біля під’їзду».

Почекавши якихось змін до кінця робочого тижня, люди втратили терпець і почали діяти одночасно в 2 напрямках. По-перше – телефонувати на урядову «гарячу лінію». По-друге – опублікували свою історію в кількох групах у Фейсбуці. «Перевірка сили Фб» спрацювала чи дзвінок «гарячу лінію» — невідомо, але 21 листопада зранку знову приїхали аварійники та прочистили каналізацію.

Чи допомогло це – поки що незрозуміло. Підвал лишається затопленим, і мешканці продовжують те все нюхати. Мешканці будинку переживають, щоб затоплення підвалу не зруйнувало фундамент, і будинок не став аварійним.

В суботу люди вирішили, нарешті, що телефонні дзвінки – недосить ефективна комунікація з житлово-комунальними службами. Тому зібрались найближчого понеділка звернутись з письмовими заявами щодо своєї біди до компетентних органів.

«Зазвичай управляюча компанія киває на департамент ЖКГ – мовляв, їх робота, а з департаменту посилають в управляючу компанію…» — поділились мешканці будинку досвідом спілкування з владою. Тому вирішили одразу заявляти і в департамент, і в УКОЖФ.

«Ми й раніше писали – про те, що дороги біля будинку геть немає, що відмостку треба лагодити… А потім збирали гроші і ремонтували за свої…».

На полудень 23 листопада в УКОЖФ ще нічого не знали про затоплений фекаліями підвал в будинку по вулиці Сіренка, 12 – так журналісту відповіли в приймальні комунального підприємства. Особистий прийом споживачів через карантин скасовано, і люди пишуть заяви прямо на ганку контори. Або телефонують.

«Сьогодні звернулися у відділ звернення громадян КП КМР «УКОЖФ», нам відповіли, що таку заявку не отримували щодо прибирання нечистот та дезінфекції підвалу після аварії», — повідомила мешканка будинку пані Лариса.

Днями, пообіцяли в приймальні журналісту, до підвалу заглянуть двірники – подивляться, чи достатньо підсохло болото, щоб його можна було вичерпувати вручну. Адже викачати насосом рідину вперемішку зі сміттям неможливо.

Проблема руйнування житлового фонду в Кам’янському є актуальною. Щороку в місті якесь житло визнається аварійним – як не через потоп, так через пожежу.

Сьогодні в нашому місті на відселення чекають стільки мешканців аварійного житла, що на придбання їм усім квартир взамін, за словами заступника міського голови Дмитра Щербатова, потрібно 100 мільйонів гривень.

Тільки для відселення сімей будинку по вулиці Миколи Лисенка, 69, який визнано непридатним для проживання, необхідно придбати 6 двокімнатних та 2 трикімнатні квартири, що складає орієнтовно 452 кв.м житла. На придбання квартир, за даними цільової міської Програми, для придбання квартир потрібно 5, 678 928,0 грн.