Оновлена аварійна служба Кам’янського і управління житлом в період саботажу

Бригади робітників без розпізнавальних ознак виконують аварійні роботи в житловому фонді Кам’янського. Призначений міською владою тимчасовий управитель житлом визнає, що сьогодні може бути лише посередником.

Так поки що працює новостворена міська аварійна служба та система обслуговування житлового фонду, аврально оновлені після зміни керівництва КП УКОЖФ.

Автор: Валентин Фіголь.

Аварійна служба Кам’янського знову запрацювала в штатному режимі – про це днями повідомили представники міського самоврядування. В ефективності роботи оновленої «аварійки» автору довелось переконатись на одному з прикладів.

В ніч на 5 січня в підвалі житлового будинку сталась аварія на теплових внутрішньобудинкових комунікаціях. Луснула труба – якраз в тому місті, де торік аварійники поставили «хомута». Мешканці зателефонували в ЄДС. Посеред ночі приїхали аварійники «тепломереж», подивились і відключили теплопостачання будинку. Вночі, як пояснив Олег Максименко, директор департаменту ЖКГ Кам’янського, відновлювальні роботи на внутрішніх мережах не роблять.

Вранці мешканець будинку пішов шукати, хто тепер відновлятиме теплопостачання будинку. Як відомо, міська комісія з техногенної безпеки 30 грудня 2020 року прийняла рішення уповноважити КП «Теплотехнік» укласти договори зі сторонніми організаціями надавати послуги управління багатоквартирними будинками на період проведення конкурсної процедури по визначенню нової компанії, яка буде надавати послуги з управління багатоквартирними будинками в місті Кам’янське.

Тому мешканець пішов в КП «Теплотехнік» на вулицю Медична, 26. «Ми троє – оце весь поки що штат…» — відповіли співробітники КП. Бо, крім доручення влади, у підприємства нема нічого – ані власних коштів, ані власних працівників для виконання робіт.

Сьогодні тимчасові управителі лише укладають нагально ті самі «договори зі сторонніми організаціями», які їм доручила укладати міська комісія з ТБ та НС.

«Ми поки що можемо проконсультувати споживача і порадити, як діяти далі», — пояснили працівники «Теплотехніка».

 Людям, у яких трапилась якась аварія в будинку, співробітники «Теплотехніка» порадили телефонувати в ЄДС. Там заявку приймуть і передадуть для виконання. Отже, споживач має дізнатись номер своєї заявки і чекати на її виконання. Номер потрібен для того, щоб, якщо ремонту не буде, можна було ще раз зателефонувати до ЄДС і спитати про хід виконання заявки.

Вдень 5 січня до відключеного від опалення будинку приїхала група чоловіків в робочому одязі без емблем та написів. Оперативно полагодили і увімкнули опалення. Почекали разом з мешканцями, поки відновиться циркуляція теплоносія в системі, і поїхали геть.

Поки що в місті немає конкретного виконавця робіт, які раніше виконувала міська аварійна служба, створена свого часу бізнесменами Дубінськими. Так сказав Олег Максименко, директор департаменту ЖКГ Кам’янського. В наступному місяці буде проведено тендер, на якому буде розіграно, хто візьме на себе функції УКОЖФ з обслуговування житлового фонду міста.

Такий тендер оголошено департаментом ЖКГ міськради Кам’янського 5 січня. За поточний ремонт внутрішньо-будинкових мереж водопостачання, водовідведення, електропостачання та їх аварійне обслуговування місто пропонує майбутньому підряднику 33 мільйони гривень.