У Кам’янському затверджено Програму захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання

У Кам’янському затверджено Програму захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання

З метою забезпечення оптимального функціонування цілісної системи захисту прав дітей, поліпшення соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, реалізації їх прав на сімейне виховання рішенням міської ради затвердженоПрограму захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання у Кам’янському на 2021–2025 роки.

Основними завданням Програми є:

– підтримка дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, забезпечення належних умов для їх навчання, виховання та розвитку;

– популяризація усиновлення та інших форм сімейного виховання;

– своєчасне виявлення та усунення проблем в сім’ях з дітьми та закладах соціального захисту дітей; попередження бездоглядності та безпритульності, жорстокого поводження з дітьми, інших негативних явищ у дитячому середовищі.

Орієнтовні обсяги фінансування заходів Програми впродовж 5-ти років становлять понад 6 млн грн.

За інформацією служби у справах дітей міської ради, на обліку перебуває 605 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них виховується в сім’ях громадян – 555 дітей: під опікою та піклуванням – 411 дітей, у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу – 136 дітей, в сім’ях родичів – 8 дітей. У 2020 році осиротіли 89 дітей.

Наразі пріоритетною формою влаштування дітей є усиновлення. Так, на обліку з усиновлення перебуває 155 дітей, з них: 96 дітей мають братів або сестер, 16 дітей мають інвалідність.

Також в місті проживає 104 дитини, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.