Зміни клімату загострюють проблему аварійних дерев в Кам’янському

Зміни клімату загострюють проблему аварійних дерев в Кам’янському

Вітер 5 січня знову нагадав мешканцям Кам’янського про те, що в місті багато сухих та аварійних дерев, які можуть несподівано впасти будь якої миті.

Автор: Валентин Фіголь.

Півдесятка, як мінімум, дерев впали вночі та вранці 5 лютого під поривами північного вітру на території Кам’янського. Про кілька таких випадків в центрі міста та на Черемушках мешканці повідомили до ЄДС, розповів Олег Максименко, директор департаменту ЖКГ Кам’янського. До полудня комунальники розчистили завали: попиляли та вивезли рештки повалених дерев.

Ця ситуація нагадала: проблема аварійних та сухих дерев в Кам’янському дедалі загострюється, бо дерева старішають, а сухі – трухлявіють. Отже, ризик падіння таких дерев чи частин крони посилюється, особливо у вітряні дні. А вітри у нас стають дедалі свавільніші: науковці кажуть, що це одна з ознак змін клімату. Мовляв, різкі перепади температур і рвучкі вітри – фізіко-хімічна реакція атмосфери на антропогенне забруднення.

Небезпеку збільшує фактор перепадів температур, коли протягом доби дощ переходить в сніг, вода замерзає, а намоклі крони дерев мовби скляніють. В таку погоду досить легкого поруху повітря, щоб розвалилось і впало дерево вишиною з 5-поверховий будинок…

В Кам’янському знесення аварійних дерев та сухостою організує департамент ЖКГ. Знесення кожного дерева передбачає цілу процедуру з виїздом на місце комісії з місцевих та державних посадовців, розповів Богдан Наполов, директор департаменту охорони довкілля Кам’янського: «Ми лише комісійно обстежуємо і надаємо заявнику акт з дозволом на видалення».

Фахівці департаменту захисту довкілля можуть і самі направляти до колег з депЖКГ заяви на видалення аварійних та сухих дерев, зазначив Володимир Кремінь, заступник директора «екологічного» департаменту.

Департамент ЖКГ та капітального будівництва збирає заявки та акти до них і доручає роботу підряднику, який виборов це право на відповідному тендері. Передбачити заздалегідь, скільки за рік буде знесено таких дерев, не можна, тому ці роботи фінансуються за фактом знесення, розповів О. Максименко.