Про вільне рибальство на ставку сперечаються мешканці кількох населених пунктів в Кам’янському районі

Про вільне рибальство на ставку сперечаються мешканці кількох населених пунктів в Кам’янському районі

Де можна вільно рибалити на ставку – про це вже давно сперечаються мешканці Верхньодніпровська, Верхівцеве, Вільногірська, кількох довколишніх сіл з користувачами водойми. Можливо, відсьогодні сторони давнього конфлікту вже домовляться, коментують ситуацію державні рибоохоронці.

Автор: Валентин Фіголь.

Конфліктна ситуація навколо ставка Самоткань біля села Перше Травня – типова для локальних природніх та штучних водойм України.

Маємо ставок, розташований неподалік села Перше Травня на північний схід від Верхньодніпровська, в колишньому Верхньодніпровському, а нині в Кам’янському районі.

Маємо користувача водоймою – ПП «Вікторія і П». Підприємці штучно зарибляють ставок: торік, наприклад, випустили понад тону малька товстолоба. І користувачі намагаються вручну регулювати режим рибальства на водоймі: отут, мовляв, ловити можна, а отут – не можна, або можна, але тільки з берега…

Мешканці довколишніх міст та сіл, звиклі до вільного рибальства на штучному озері, обурюються тими спробами і час від часу задають владі питання: як це воно озеро стало приватним?..

Одна з хвиль такого обурення вихлюпнулась на берег ставка минулої п’ятниці: 5 лютого відбулася зустріч рибалок з Верхньодніпровська, Верхівцеве та Вільногірська стосовно режиму лову на ставку.

На зустрічі були присутні користувачі водойми – ПП «Вікторія і П», рибалки-любителі, депутати Верхньодніпровської та Верхівцевської міської ради, представники рибоохоронного патруля у Дніпропетровській області.

«Головне питання від рибалок до користувачів водойми було стосовно режиму лову та права безоплатного любительського рибальства на всій акваторії водойми», – розповів про зустріч Ярослав Яковенко, посадовець і депутат з Верхньодніпровська.

Користувачі ставка не мають законних підстав обмежувати рибальство на водоймі на свій розсуд, зауважив Я. Яковенко.

Після довготривалого обговорення було погоджено: рибалкам-любителям у вихідні дні – суботи та неділі, буде дозволено лов з плавзасобів (як це і було раніше). Всі промислові засоби лову в ці дні будуть зняті з водойми. З берега лов риби безкоштовний кожного дня.

«Наступного тижня будуть встановлені пояснювальні інформаційні дошки по режиму лову, телефони користувачів та відповідальних осіб», – пообіцяв мешканцям Я. Яковенко. Головне в цій ситуації – щоб все відбувалось в межах закону, прокоментував ситуацію Василь Бойко, представник Держрибоохорони в Дніпропетровській області.

«Поки що рибоохорона не має претензій до рибалок на ставку в Першому Травня», – зауважив посадовець. На його переконання, користувачі ставка та рибалки мусять самі дійти згоди щодо режиму лову – так, щоб і закону дотримуватись, і конфліктів не було.

Якщо сторони дотримуватимуться домовленостей, то конфліктів не буде, висловив сподівання пан Яковенко.