Діабетики області можуть отримати безкоштовно чи зі знижкою інсулін

Діабетики області можуть отримати безкоштовно чи зі знижкою інсулін

Держава допомагає хворим на діабет придбати інсулін. Компенсує вартість препарату повністю або частково. Цією допомогою користуються і мешканці Дніпропетровщини. У 2020 році медики регіону виписали понад 255 тис таких рецептів – для 20,4 тис пацієнтів. Про це повідомили у департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації.

«Хворі на діабет І типу мешканці області отримують життєво необхідний для них препарат – інсулін – безкоштовно. Все – за державною програмою реімбурсації. Доплачувати доводиться лише в окремих випадках. Наприклад, коли пацієнт бажає використовувати дорожчий за призначений лікарем аналог, – зазначили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА. – Минулого року держава відшкодувала аптекам регіону за препарати інсуліну майже 149 млн грн».

Аби почати отримувати інсулін безкоштовно чи зі знижкою, необхідно звернутися до сімейного лікаря. Він направить до ендокринолога, і той вже випише рецепт. Із ним слід звернутися до аптеки, що долучилася до програми реімбурсації. Нині таких в області 93.

Загалом у медзакладах регіону зареєстровано 20390 хворих на цукровий діабет І типу. Із них 937 – діти. Саме такі пацієнти потребують щоденних ін’єкцій інсуліну.

Мешканці області, які страждають на діабет ІІ типу, отримують медпрепарати за програмою «доступні ліки».