Бюджетні пристрасті в Кам’янському: дефіцит коштів, торішні борги та пошук грошей на зарплатні педагогам

Бюджетні пристрасті в Кам’янському: дефіцит коштів, торішні борги та пошук грошей на зарплатні педагогам

Торік бюджет Кам’янського недоотримав запланованих призначень. Отже,  торішні борги – перші в переліку на оплату в Кам’янському. Ще десь треба взяти грошей на оплату зарплатні освітянам в цьому році, а це майже півбюджету міста, нагадують фінансисти Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

Кам’янське торік недовиконало міський бюджет приблизно на 5% – недобрало 133 мільйони гривень, розповів депутатам міськради Олександр Чернишов, перший заступник міського голови.

Причини невиконання показників бюджету – загальні для всієї країни, пояснив він: карантин, пільги по податках, відсутність півмільярдної медичної субвенції…

Отже, спочатку місто заплатить торішні борги, а потім фінансуватиме цьогорічні витрати за Програмами розвитку, пояснив ситуацію О. Чернишов.

Погашення кредиторської заборгованості минулого року – пункт, який сьогодні вноситься до міських Програм розвитку на 2021 рік.

Так, лютнева сесія міської ради має дозволити погашення кредитної заборгованості на низці недофінансованих торік напрямків діяльності міського самоврядування.

Наприклад, в грудні 2020 року місто не заплатило заробітну платню членам органів самоорганізації населення – вуличкомам. Лишилось боргів на 240 тисяч гривень.

Ще 877 тисяч гривень місто заборгувало за Програмою підтримки ОСН за торішню відсипку шлаком доріг в приватному секторі. А в ОСББ по проспекту Аношкіна торік за міською Програмою розвитку ОСББ збирались робити капремонт, та не встигли – треба запланувати гроші цьогоріч.

Ще 240 тисяч гривень залишилось торішніх боргів по харчуванню тварин в міському притулку – ці борги теж треба погашати з бюджету 2021 року.

В цьому році значним тягарем для бюджету міста стане збільшення заробітної платні працівникам сфери освіти. Через збільшення мінімальної зарплатні заробітки освітян, витрати на освіту мають вирости десь на третину, а це приблизно 300 мільйонів гривень. Торік місто витратило на освіту 990 мільйонів гривень – майже половину міського бюджету, зауважила Лариса Шевченко, директор департаменту фінансів Кам’янського.

Наприклад, вже вирішено забрати 20 мільйонів гривень з потреб житлово-комунального господарства на зарплатню непедагогічних працівників освіти.

«А грошей нема!..» – резюмував ситуацію О. Чернишов. Прогнозам на 2021 рік нема з чого бути оптимістичними: економічна ситуація в країні не поліпшується.

До того ж, цьогоріч місто чекає зменшення надходжень до бюджету. Так, прийняття нового закону про стимулювання інвестиційної діяльності скасовує пайову участь забудовників в розвитку інфраструктури населених пунктів. Отже, міська рада на сесії в лютому теж має скасувати своє рішення про пайову участь забудовників. А це – мінус ще 15 мільйонів гривень, зазначив О. Чернишов.

«Ситуація робоча. Все вирішимо! – заспокоїла депутатів міськради Л. Шевченко. – Борги по енергоносіям та медикаментам за минулий рік погасили ж!»