Заплатити за землю повністю вимагає міськрада Кам’янського від власників заводів

Заплатити за землю повністю вимагає міськрада Кам’янського від власників заводів

Звернення до власників ДМК та коксохімічних заводів щодо повної сплати підприємствами земельних податків в 2021 році ухвалила міська рада Кам’янського на сесії 26 лютого.

Автор: Валентин Фіголь.

Основні містоутворюючі підприємства Кам’янського, що належать холдингу Ріната Ахметова «Метінвест», відмовляються платити у повному обсязі податки за користування землею. Йдеться про підприємства ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат», ПАТ «Южкокс» і «Дніпровський коксохімічний завод».

Цьогоріч керівництво згаданих заводів подало в податкову декларації, з яких видно, що вони мають намір платити земельні податки не в повному обсязі, розповів Андрій Білоусов, міський голова Кам’янського. Це суттєво зменшить доходи міського бюджету, зазначив він, що ставить під загрозу виконання інфраструктурних проектів. Водночас металурги та коксохіміки – найбільші забруднювачі довкілля в Кам’янському: на їх долю припадає до 97% промислових викидів на території міста.

Земельні платежі – одне з основних джерел надходжень коштів до міського бюджету, друге за масштабом після податку на доходи громадян. Наприклад, торік від землекористувачів в Кам’янського до бюджету надійшло 450 мільйонів гривень. Недоїмка по цьому податку складає 104 мільйони гривень. Серед найбільших боржників – державні підприємства «Цирконій» з 27 мільйонами гривень недоїмки та «Бар’єр» з 24 мільйонами боргу.

Від своєчасного надходження орендної плати залежить фінансування важливих соціальних та екологічних програм, протидія поширенню COVID-19 і життєдіяльність міста в цілому, зауважила Наталія Ктитарова, секретар міськради.

Отже, сесія міськради вирішила звернутись безпосередньо до Рината Ахметова, щоб він втрутився в ситуацію і посприяв оплаті за користування землею в повному обсязі.