Підготовка до «весняного ярмарку квітів» в Кам’янському: орієнтація – на незаможного покупця
Початок весни – найвищий пік продажу квітів, якого чекають всі підприємці не тільки в Кам’янському. Які тенденції цьогорічного «ярмарку квітів», який почнеться днями – «Пильний погляд» дізнавався у бізнесменів-квітникарів та флористів квіткових салонів міста.
Автор: Валентин Фіголь.
«Оце вам!» – відвідувач кафе віком років під 50 простяг молоденьким дівчатам-бариста пахучий віхтик зелених гілочок, густо всіяних пухнастими жовтими кульками-квітками.
«Що це?» – здивувались дівчата.
«Мімоза ж!» – відповів відвідувач, теж дивуючись.
«А я думала, що мімоза – це салат!» – зойкнула одна з бариста.
Ця сцена нагадала, що мода на квіти теж змінюється. Років 30+ тому в радянському Дніпродзержинську саме мімоза була символом початку весни. Її привозили з Закавказзя і продавали просто з валіз та коробок всього день-два перед 8 Березня. Жовті віхтики пахтіли в помешканні ще з тиждень, а потім вельми імпозантно виглядали як сухоцвіти в керамічній вазі на телевізорі.
Сьогодні мімозу везуть вже не тільки з Закавказзя, а й з інших теплих країн – Турції, Ірану. Перші мімози в Кам’янському були в продажу ще на День Святого Валентина.
«Мімоза – дорога квітка!» – кажуть продавці. Цьогоріч прогнозується продаж мімози по 500-600 гривень за кілограм. Це дорого, зауважують підприємці, тому навіть в Дніпрі реалізатори не зважуються брати такий специфічний товар: не розпродаєш до 8 Березня – хто його купуватиме потім?..
І такі побоювання стосуються не тільки мімози.
Активна торгівля квітами щороку починається перед корпоративами до 8 Березня. Тобто вже під кінець тижня чоловіки масово купуватимуть квіти.
Зважаючи на тенденції минулих років, продавці прогнозують: найбільшим попитом користуватимуться найдешевші квіти. У нас це тюльпани, які коштуватимуть десь по 25-35 гривень за штуку.
«Якщо раніше 14 лютого ми називали «днем троянд», бо клієнти купували багато троянд, то цьогоріч це був «день тюльпанів»…» – констатують падіння купівельної змоги кам’янчан продавці.
Є невеликий прошарок більш вибагливих клієнтів, які витрачають на квіти більше за дві-три сотні гривень. Ці полюбляють екзотичні квіти – орхідеї, гортензії та ще такі, що назву й не вимовиш. Або більш звичні квіти незвичних кольорів та вигляду – блакитні чи кремові гвоздики, наприклад.
Квіти сьогодні в Кам’янському продаються як імпортні – голландські, зокрема, так і місцеві – з Аул, наприклад. Місцеві фахівці вирощують і звичні тюльпани, і екзотичні квіти.
Поки квітникарі готуються до весняного ярмарку квітів, місто прикрашається дикорослими первоцвітами. В перший день весни на газонах розквітли проліски