Поліс страхування собак: які виплати передбачає і для чого потрібен

Поліс страхування собак: які виплати передбачає і для чого потрібен

Обов’язковий поліс страхування обійдеться власникам собак зовсім недорого. Але його дієвість в Україні наразі під великим питанням.

Вчора, 10 листопада, Кабінет міністрів затвердив перелік небезпечних порід собак, які відтепер по закону потрібно буде страхувати.

Як зазначають страховики, обов’язок страхувати собак був у власників і раніше, але його фактично ніхто не контролював. Документ видається одразу на рік, при цьому юридичні особи мають заплатити вдвічі більше.

В постанові уряду, яке було прийняте ще влітку цього року, вже був передбачений тариф на страхування собак, причому незалежно від їхньої породи.

Начальник відділу зовнішніх комунікацій СК «Інго» Олександр Мельничук розповів, що небезпечні породи дійсно потрібно було страхувати по закону і раніше, але цей момент ніхто не контролював. Вартість страхування встановлена одна для всіх (фізичних осіб) – один неоподатковуваний мінімум (17 грн) на один рік. Для юридичних осіб він вдвічі більше і складає два неоподатковуваних мінімуми доходів громадян, тобто 34 грн.

На які виплати може розраховувати постраждала сторона за такою страховкою:

  • У разі відшкодування спадкоємцям особи, яка померла в результаті страхового випадку – 11 000 грн;
  • У разі призначення потерпілій фізичній особі I, II або III групи інвалідності – відповідно 8 250, 5 500, 2 750 грн;
  • За кожен день непрацездатності потерпілої фізичної особи, розлад здоров’я у дитини – 20 грн, але не більше ніж 2500 грн.

Навіть незважаючи на мінімальну вартість полісів, страховики зазначають, що реально таке страхування наразі працює погано.