В Кам’янському перукарі вчились робити чоловічі зачіски в польових умовах

В Кам’янському перукарі вчились робити чоловічі зачіски в польових умовах

Майстер-клас створення чоловічих зачісок провів 15 березня легендарний перукар з Кам’янського Андрій Перездрієнко, більш відомий як «Перець».

Автор: Валентин Фіголь.

Стильна зачіска «нашвидку» – мрія чоловіків, які не отримують задоволення від візиту до перукарні. «Мені просто і охайно, а головне – недовго!» – такі побажання перукарі чують нерідко.

«Охайно та швидко – це новачку може здатись несумісним, – ділиться досвідом пан Андрій. – Іноді недосвідчені та невпевнені в собі перукарі губляться і роблять помилки..».

Добре, коли клієнт хоч трохи розуміє, як робиться зачіска, вважає майстер. Тоді перукареві та клієнту легше порозумітись і лишитись задоволеними одне одним.

Саме для перукарів, які хочуть навчитись обслуговувати нетерплячих і водночас вибагливих клієнтів, був проведений майстер-клас 15 березня.

чоловічі зачіски
швидка зачіска “від Перця”

«Реалії бізнесу в Україні такі, що майстрам треба бути готовими працювати в будь яких умовах, навіть якщо утримувати кабінет чи орендувати крісло стане надто дорого. – переконаний Перець, перукар зі стажем в 3 десятки років. – Професія перукаря дуже стара, і завжди майстер свою перукарню носив із собою».

Якщо зачіску зроблено «нашвидку» – це ще не значить абияк, стверджує перукар.

«Швидкість процедури – показник майстерності. На конкурсах на чоловічу зачіску дається 30 хвилин, на жіночу – 40, – пояснює Андрій професійні тонкощі. – Затягування процедури означає, що перукар не знає, що робити. Невпевненість рухів приводить до помилок, на виправлення яких потрібен час. Невмілий майстер замість одного руху робить кілька, весь час міняє інструмент – звідси метушня, втомлива для клієнта».

Існує такий стиль зачісок – «погана голова», які роблять наче нашвидку, але насправді це доволі тонка робота, що потребує вправності.

Головне – бачити голову клієнта цілком, тримати в уяві її форму, навчав колег маестро Перець. Бо зачіска має прикрашати голову – отже, підкреслювати виграшні форми та ховати програшні.

чоловіча зачіска
Доведеться покрутитись навколо клієнта, якщо в приміщенні нема професійного освітлення та дзеркал.

«Доведеться покрутитись навколо клієнта, якщо в приміщенні нема професійного освітлення та дзеркал, – розповів перукар. – Інакше те, що зверху так, збоку чи спереду буде мати зовсім інший вигляд. Тож треба і присісти, і нахилитись…»

Менш ніж за годину маестро Перець підстриг одного хлопця – той не встиг і занудьгувати, та двох дорослих чоловіків. Моделі лишились задоволені, мама малого – теж.

«Головне – щоб клієнт після підстригання відчував полегкість та піднесення, а не втому й роздратування!» – переконаний перукар.

Сьогодні пан Андрій, в якого за плечами не тільки величезна практика в перукарнях кількох країн, а й Академія «Шварцкопф», більше навчає молодих перукарів та барберів (фахівців по бородах), ніж практикує сам. Майстер-класи – один із способів передавати майстерність «з рук в руки», можливий в умовах карантину.