Кам’янчанам нагадують про необхідність своєчасного лікування раку

Кам’янчанам нагадують про необхідність своєчасного лікування раку

Всесвітній день боротьби проти раку проголошений Міжнародним союзом проти раку або UICC та відзначається щорічно 4 лютого. Мета цього дня в усьому світі – це підвищення обізнаності людей про рак як одне із найстрашніших і згубних захворювань нашої сучасної цивілізації. 

Міжнародний день захисту від раку закликає широку громадськість до завдань, що стоять перед нашим світом в боротьбі з раковими захворюваннями і закликає небайдужих політиків і організацій-членів UICC відноситься до раку, як до одного з політичних пріоритетів

За інформацією Міського медичного центру здоров’я та медицини спорту, у Кам’янському захворюваність на онкологічні хвороби у 2021 році становила 352,8 чоловік на 100 тис. населення, взято на облік 766 чоловік (у 2020 році – 359,7 на 100 тис. населення, взято на облік  857чол.).

Перше місці в структурі загальної захворюваності займав рак шкіри – 50,0; на другому місці – рак молочної залози – 42,4; на третьому – рак легень  – 27,7, на четвертому ‑ рак ободової кишки ‑ 26,3, на п’ятому ‑ рак тіла матки ‑ 20,8. У занедбаному стані виявлено 16,0% випадків(15,3% – у 2020 році).

Згідно з оцінками спеціалістів Всесвітньої організації охорони здоров′я, більш 40% всіх випадків раку можливо попередити. Лікарі радять не забувати, що найкращим шляхом попередження як онкологічних, так і інших захворювань є профілактична поведінка – здоровий спосіб життя. Куріння, вживання алкоголю, ожиріння, малорухливий спосіб життя, стреси, надмірне перебування на сонці є одними з основних факторів виникнення захворювання.

Враховуючи небезпечність хвороби, вчасна діагностика допоможе врятувати життя. За умови діагностування  на ранніх стадіях у багатьох випадках рак можна повністю вилікувати. Однією з провідних проблем онкологічної допомоги є значний рівень занедбаності випадків раку. Часто це зумовлено відсутністю настороженості населення до онкозахворювань.

Необхідну консультацію можна отримати у сімейного лікаря чи звернувшись для обстеження в онкодиспансерне відділення КНП КМР «Міська лікарня №9» за адресою: вул. Йосипа Манаєнкова,24 ( 3 поверх стаціонарного корпусу); тел. Для довідок: 068 796 49 43.