В Іспанії випробують чотириденний робочий тиждень

В Іспанії випробують чотириденний робочий тиждень

Іспанія може стати однією з перших країн у світі, яка випробує чотириденний робочий тиждень. Уряд вже погодився розпочати пілотний проєкт для компаній, зацікавлених в ідеї. Про це повідомляє The Guardian.

Запропонувала чотириденний робочий тиждень невеличка ліва іспанська партія Más País ще в лютому. Уряд погодив пропозицію, і тепер йдуть переговори щодо запуску пілотного проєкту.

Планується укласти контракт з групою компаній на три роки, витративши на це 50 мільйонів євро, що дозволить компаніям випробувати «скорочені години» з мінімальним ризиком. Наприклад, витрати компаній на чотириденний робочий тиждень можуть бути покриті на 100% у перший рік, 50% – у другий рік та 33% – у третій рік.

Ектор Техеро, представник партії Más País, підрахував, що пілот в Іспанії може розпочати роботу вже восени.

«Те, що ми сподіваємося побачити, – це відгомін досвіду Software Delsol, південно-іспанської фірми, яка минулого року стала першою в країні, яка впровадила чотириденний робочий тиждень. Вони побачили зменшення кількості прогулів, продуктивність зросла, і працівники кажуть, що вони щасливіші», – сказав Техеро.

Однак не всі вподобали ідею «скорочених годин». Один з лідерів основних бізнес-асоціацій країни описав її як «божевілля».

«Щоб вийти з кризи потрібно більше працювати, а не менше», – сказав Рікардо Мур з з Confederación Española de Organizaciones Empresariales.

Ідея зменшення робочого тижня поступово набирає популярності у всьому світі. Її прихильники вважають, що таким чином можна підвищити продуктивність праці, поліпшити психічне здоров’я працівників та боротися зі зміною клімату.