Кам’янське отримає свою частку акцизу на пальне

Кам’янське отримає свою частку акцизу на пальне

Порядок зарахування та розподіл частини акцизного податку з пального до місцевих бюджетів затвердив Уряд України. Ця частка для Кам’янського становить приблизно 41 мільйон гривень.

Автор: Валентин Фіголь.

Постанову «Деякі питання зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду відповідних бюджетів місцевого самоврядування», було схвалено на засіданні уряду 17 березня. Про це повідомила асоціація міст України на своїй фб-сторінці.

Кам’янське в 2021 році сподівається отримати від акцизу на пальне 41 мільйон гривень, повідомила Лариса Шевченко. директор департаменту фінансів Кам’янської міськради.

Лариса Шевченко
Лариса Шевченко. директор департаменту фінансів Кам’янської міськради.

Те, що держава визначилась з розподілом цього податку, можна вважати гарною новиною: наприкінці 2020 року ще було незрозуміло, чи віддаватиме держава взагалі щось з акцизу на пальне громадам. А бюджет Кам’янського на 2021 рік, за визнанням Л. Шевченко, прогнозувався як напружений, але реальний.

До кінця березня кошти від акцизу на пальне мають надійти до бюджетів громад, сподівається Асоціація міст України. У 2021 році, за даними АМУ, громади планують отримати у 2021 році 7,4 мільярдів гривень.

Державна податкова служба України, починаючи з кінця 2020 року, розпочала публікувати на своєму офіційному сайті інформацію про обсяг реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального за даними реєстраторів розрахункових операцій (РРО) на території адміністративно-територіальних одиниць. Ознайомитись з нею можна у розділі «Інформація щодо обсягу проданих через РРО підакцизних товарів у розрізі КОАТУУ» на сайті ДПС.

Постановою затверджено порядок зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на територію України пального до бюджетів місцевого самоврядування.

Згідно Постанови, держава віддаватиме громадам населених пунктів 13,44% акцизного збору за пальне. Розподіл відбуватиметься щодня у день надходження акцизного податку.

Розподіл акцизного податку, що надійшов з початку року, буде здійснений у двотижневий строк з дня набрання чинності Постанови КМУ, якою будуть визначені частки для зарахування на відповідне півріччя.

Частки для зарахування до бюджетів місцевого самоврядування частини акцизного податку з пального визначатимуться кожні півроку.

Базою для розрахунків стануть з обсяги проданого на АЗС на території населеного пункту за попереднє півріччя, за даними реєстраторів розрахункових операцій згідно з інформацією ДПС.