В Україні створять інформпортал з реформування системи шкільного харчування

В Україні створять інформпортал з реформування системи шкільного харчування

Перша леді Олена Зеленська ініціювала осучаснення системи шкільного харчування. Частина проєкту – створення інформаційного порталу. Він міститиме всю ключову інформацію, навчальні матеріали, підказки про реформу.

Основне завдання платформи – інформування управлінців, педагогів та батьків про зміни в системі харчування та найкращі практики організації харчування у закладах освіти.

«Спілкуючись із працівниками освіти та отримуючи зворотний зв’язок від батьків, ми побачили необхідність у створенні єдиної платформи. Вона міститиме всю ключову інформацію про реформу та буде корисною і для освітян, і для батьків. Плануємо запустити базову версію порталу вже цього літа», – зазначила перша леді.

За словами дружини Президента, на порталі передбачені розділи з рекомендованим меню для шкіл і технологічними картками приготування страв. Окремий розділ – про харчування для дітей з особливими дієтичними потребами та відеоінструкції на різноманітні теми. Зокрема, «Сучасні форми організації шкільного харчування», «Впровадження системи HACCP», «Про закупівлі».

Планується, що онлайн-платформа допоможе зібрати корисну інформацію щодо здорового харчування, ролі різноманітного раціону й ризиків, спричинених нездоровим харчуванням та ожирінням.

До участі в розробці сайту залучені Міністерство освіти і науки, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Держпродспоживслужба, експерти з підтримки реформ МОН, Центр громадського здоров’я України, Швейцарсько-український проєкт «Діємо для здоров’я», Асоціація дієтологів України, команда Євгена Клопотенка. Змістовну та технічну експертизу для проєкту нададуть Дитячий фонд ЮНІСЕФ і Швейцарсько-український проект DECIDE. IT-партнером виступить SoftServe.

«Розробка єдиної платформи слугуватиме поширенню інформації щодо перебігу реформи системи шкільного харчування, а також поглибленню знань з питань культури та основних принципів здорового харчування. Ініціатива створення платформи дуже важлива, адже завдяки їй ми також зможемо забезпечувати зворотний зв’язок із працівниками, залученими до організації харчування у закладах загальної середньої освіти», – наголосив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.