В Кам’янському штраф за неприбране листя призвів до конфлікту

В Кам’янському штраф за неприбране листя призвів до конфлікту

Власниця магазину в Кам’янському заявляє, що інспектор КП «Благоустрій» сфальшував протокол про порушення нею норм благоустрою. І вимагає скасувати штраф, накладений на неї. Інспектор звинувачення заперечує.

Чи накладати штраф – тепер вирішують у виконкомі.

Автор: Валентин Фіголь.

Скаргу власниці магазину «Пелікан», розташованого на проспекті Аношкіна, розбирав міськвиконком на попередній нараді з розгляду проектів рішень засідання, запланованого на 24 березня.

Підприємець Олена Б. скаржилась на несправедливо накладений на неї штраф за порушення норм благоустрою. Штраф було накладено адміністративною комісією при міськвиконкомі на підставі протоколу про порушення, складеного інспектором КП «Благоустрій» 30 листопада 2020 року.

На нараду були запрошені підприємець та інспектор, який складав протокол.

«В діях інспектора я вбачаю ознаки кримінального злочину – фальсифікація протоколу про правопорушення», – заявила пані Олена. Вона пояснила, що інспектор в протоколі придумав якихось двох свідків, які нібито підтвердили її відмову від підпису в протоколі. Насправді, за словами підприємця, її взагалі не було в Кам’янському 30 листопада. І ніяких інспекторів КП «Благоустрій» вона не бачила, ніхто її не попереджав про покарання за неприбране листя біля магазину. А фото, прикладене до протоколу інспектором, на якому видно листя на асфальті біля магазину, зроблене невідомо коли, а не 30 листопада.

Про те, що складено якийсь протокол, власниця магазину, з її слів, дізналась тільки 17 лютого 2021 року. В той день їй зателефонував судовий виконавець і повідомив: на вас накладено штраф, я арештую ваш рахунок. «Копію протоколу, як того вимагає закон, мені не вручили, про його наявність та якісь санкції мене не повідомили…» – заявила підприємець.

Тому, через незаконність протоколу, пані Б. просила міськвиконком скасувати накладений на неї штраф за порушення норм благоустрою.

Інспектор, який не назвався, розповів свою версію. Він з іншим інспектором 4 рази протягом тижня приходили до магазину, щоб попередити про необхідність прибрати листя навколо. Власниця була відсутня, а продавець не хотіла дати її номер телефону. Інспектор, за його словами, вручив продавцеві письмове попередження.

«Я не бачив іншого виходу, окрім складання цього протоколу, – розповів молодий чоловік. – Я не бачу в своїх діях перевищення повноважень чи що…»

Щодо «письмового попередження» підприємець зауважила: то було запрошення взяти участь у місячнику прибирання листя, без жодних підписів чи реквізитів, які мають бути на документі.

«А без попереджень ви не знали, що в місті існують Правила благоустрою, за якими підприємці повинні тримати в належному санітарному стані територію навколо своїх комерційних об’єктів?» – запитала власницю магазину Світлана Колісніченко, керуюча справами міськвиконкому.

Власниця магазину відповіла, що її знання не стосуються до історії з протоколом.

«У вас є договір на вивезення сміття?» – запитали підприємницю члени міськвиконкому. Та відповіла, що нема, а сміття вона вивозить власним авто. І це теж не стосується до історії зі штрафом.

Вислухавши обидві сторони, члени міськвиконкому відпустили підприємницю та інспектора. Потім подивились на фото, прикладене до протоколу. Побачили на ньому листя на асфальті і вирішили: зменшити штраф наполовину – з 1700 до 850 гривень. А інспекторам КП «Благоустрій» – зробити зауваження, щоб протоколи складали ретельніше.

Втім, це була лише попередня нарада. Остаточне рішення по справі міськвиконком має прийняти на черговому засіданні 24 березня.