Постачання наступної партії вакцини AstraZeneca до України може бути відкладено

Постачання наступної партії вакцини AstraZeneca до України може бути відкладено

Постачання до України наступної партії вакцини AstraZeneca (CoviShield) може бути відкладено. Причина – інформаційна кампанія, розгорнута проти неї. Відповідний лист МЗС отримало від посольства Індії. У ньому підкреслюється неприпустимість дискредитаційних заяв стосовно Індії як виробника медичних препаратів. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький. 

Індійська сторона зазначає, що вакцина AstraZeneca (CoviShield)  – абсолютно безпечний та ефективний препарат, що підтверджено Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Лише на території Європи та Індії вже було використано близько 50 мільйонів доз цієї вакцини. Значні обсяги препарату законтрактували Канада, Велика Британія, Бразилія.

Україна законтрактувала 1,5 мільйона доз вакцини виробництва Індії. Але для виробника не проблема передати цю партію іншим замовникам, наголосив Микола Радуцький. Попит на вакцини у світі значно перевищує можливості виробництва.

За інформацією Миколи Радуцького, Президент Володимир Зеленський доручив міністрам Максиму Степанову та Дмитру Кулебі знайти додаткові способи для пришвидшення постачання наступної партії вакцини CoviShield до України.