Прищеплюватись від сказу закликають мешканців Кам’янського лікарі

Прищеплюватись від сказу закликають мешканців Кам’янського лікарі

У Кам’янському залишається напружена ситуація зі сказу, констатують лікарі. Недавній випадок нападу скаженого собаки на своїх господарів змушує нагадувати  про небезпеку, яку таїть спілкування з тваринами.

Автор: Валентин Фіголь.

Розповсюдження збудників сказу викликає занепокоєння в лікарів Кам’янського. За даними моніторингу розповсюдженості інфекції сказу серед тварин, як безпритульних так і домашніх, збудники сказу виявляють у двох з трьох зроблених проб. Про це повідомила Тетяна Мухарська, в.о. головного лікаря міського медичного Центру здоров’я.

За її даними, протягом 2020 року в Кам’янському зі скаргами на укуси або ослинення тваринами до закладів медицини звернулись 510 осіб.  Серед них 9 були покусані або ослинені скаженими тваринами.

Собаки покусали 410 мешканців міста, з них 296 – безпритульними тваринами.

В котів – інша пропорція: серед 84 випадків у 50 коти кусали своїх власників.

Гризуни покусали 7 кам’янчан. Четверо були вкушені щурами, ще по одній жертві на рахунку миші, хом’яка та нутрії. П’ятьох людей вкусили кажани, трьох – їжаки. А одного – індонезійський мусонг.

Саме через слину від тварин до людей передається сказ – хвороба, яка швидко вбиває за відсутності своєчасної медичної допомоги.

Люди найчастіше заражаються від укусів домашніх тварин, а ті – від диких тварин. Можливе зараження людини і від інших тварин – корів, овець, кіз, свиней, коней, щурів, їжаків, кажанів тощо.

«При укусі або ослиненні твариною якнайшвидше зверніться у найближчу медичну установу за допомогою. Якщо лікар прийшов до висновку про необхідність проведення антирабічних щеплень, то, значить є підозра, що у ваш організм проник вірус сказу. Якщо тварина ваша або господар її вам відомий, необхідно терміново доставити тварину до ветеринарної лікарні для спостереження протягом 10 днів», – рекомендує Т. Мухарська.

Власник тварини несе адміністративну, а при нанесенні тяжких пошкоджень постраждалому – кримінальну відповідальність за порушення «Правил утримання тварин», нагадала лікар.

Сказ людини можливо попередити лише профілактичними щепленнями, ефективність яких залежить від терміну звернення за медичною допомогою та своєчасного введення антирабічної вакцини.

Антиарабічні щеплення – безкоштовні, нагадала в. о. головлікаря КЗОЗ КМР «Міський медичний центр здоров’я та медицини спорту».