Оздоровленням через музику займаються бійці Він Чун в Кам’янському

Оздоровленням через музику займаються бійці Він Чун в Кам’янському

Гра на дримбі та обертонний спів вважаються ефективними оздоровчими засобами в традиційній медицині народів світу. Тож адепти бойового мистецтва Він Чун з минулої осені грають та співають – і відчувають користь від вправ, зауважує їхній тренер Андрій Шамардін.

Автор: Валентин Фіголь.

Про те, що спортсмени Кам’янського не відчули за рік карантину помітного збільшення захворюваності ані на коронавірусну хворобу, ані на інші інфекційні хвороби, «Пильний погляд» розповідав днями.

Місцеві тренери не роблять секретів із технік оздоровлення, якими користуються для себе та своїх учнів.

«Вінчуністи додатково займаються грою на варгані та обертонним співом, що є відмінною профілактикою респіраторних захворювань», – відкрив секрет витривалості бійців А. Шамардін, тренер з Він Чун.

Оздоровлення
Адепти бойового мистецтва Він Чун з минулої осені грають та співають – і відчувають користь від вправ, зауважує їхній тренер Андрій Шамардін.

«Я майже 20 років страждаю на хронічний бронхіт і кашляю вранці і ввечері, як завзятий курець. Саме щоденна гра на варгані в цьому році полегшила напади, їх стало набагато менше, хоча довгий час безуспішно лікував бронхіт, – поділився власним досвідом тренер. – Також в холодну пору року я часто хворів гайморитом і синуситом. У цьому році завдяки обертонному співу я не хворів, хоча зазвичай взимку пару раз підхоплював застуди».

Майстер розповів, що сам тренується щодня. Також проводить регулярні заняття з гри на варгані та обертонного співу – часто на вулиці, в парку тощо.

На одному такому занятті для дітей побував автор 27 березня.

Дримба
Варган – це те саме, що наша дримба

Грати на варгані учні вчаться з листопада 2020 року, обертонним співом почали займатись на початку минулої зими.

Варган – це те саме, що наша дримба: https://www.youtube.com/watch?v=gwB_EjNVnU4

Обертонний спів – це специфічна техніка співу, здавна відома багатьом народам світу. Вважається, що такий спосіб співати придумали мешканці азіатських гір та степів – вони грілися за допомогою вібрацій, які охоплюють тіло при правильному виконанні: https://www.youtube.com/watch?v=egurDLalHMA.

При обертонному співі звукові коливання резонують всередині черепу та грудної і черевної порожнини людського тіла. Тіло людини перетворюється на музичний інструмент. Цей резонанс має оздоровчий ефект.

По-перше, вібрації прочищають гайморові пазухи в голові, видаляючи звідти токсичні відходи життєдіяльності.

По-друге, резонанс полегшує відхаркування мокротиння з дихальних шляхів, що теж очищує організм від токсинів та інфекційних агентів.

По-третє, вібрації пожвавлюють кровообіг, особливо в голові та шиї, а це корисно – мозок споживає до 20% всього кисню, який потрапляє до організму.

В-четверте, під час виконання арт-практик учні вирівнюють свою поставу, навчаються правильному диханню тощо.

Фіголь
Журналіст Валентин Фіголь вчиться грати на дримбі

До того ж, музика надихає і дає гарний настрій, що теж вельми корисно для здоров’я. Адже добрий гумор, як нагадують фахівці – запорука ефективного імунітету.

Дримба додає до обертонного співу елемент виконавчої майстерності: музика формується не тільки голосом, а й руками. А оздоровчі вібрації викликає інструмент, що відомий різним народам під різними назвами.

Діти вчаться грі на дримбі та співам охоче: залишаються після тренувань з Він Чун ще на 2 години, щоб повправлятись в корисній арт-практиці.

Автор, в результаті двогодинної практики гри на дримбі та обертонного співу, позбувся неприємного «пострілювання» у вусі, яке непокоїло до того 2 чи 3 дні.