Про оздоровчий потенціал єдиноборств нагадав старший тренер збірної України з Він Чун гунфу

Про оздоровчий потенціал єдиноборств нагадав старший тренер збірної України з Він Чун гунфу

Єдиноборства в своїй системі підготовки мають потужний потенціал для оздоровлення й саморозвитку. Про це мешканцям Кам’янського нагадав Андрій Шамардін, старший тренер збірної України з Він Чун гунфу.

 

Валентин Фіголь

 

Старшим тренером збірної України з Він Чун А. Шамардін став в минулому році. Наприкінці року в Броварах відбулась чергова Звітно-виборча конференція Федерації ушу Україніи, яка проходить кожних чотири роки. Цього разу в зв’язку із світовою пандемією COVID-19 вона відбулася в онлайн-режимі на платформі ZOOM. В ній були представлені 19 регіонів, які активно беруть участь у заходах під егідою Української федерації ушу.
На конференції було обрано керівний склад Федерації, а також старших тренерів збірної команди України з ушу за напрямками діяльності.

Зокрема, старшим тренером в напрямку Він Чун було обрано тренера з Кам’янського Андрія Шамардіна. Відтепер наш земляк відповідатиме за підготовку бійців Він Чун, формування збірної команди України тощо.

В Кам’янському тренер Шамардін, до того ж, відомий як автор громадського проекту «Цигун по вихідним». Цей проект, розпочатий в 2021 році, дозволяє мешканцям кам’янського безкоштовно вправлятись в цигун-гімнастиці. Поки було тепло, тренер Шамардін збирав прихильників цигуну в парках міста. Сьогодні безкоштовні заняття проходять в спортзалі школи №5, в неділю, з 8 до 9 години ранку.

В холодну пору цигун особливо актуальний, акцентував А. Шамардін. Адже це дихальна гімнастика, яка завдяки неквапливим плавним рухам та акцентованому диханню допомагає людині розслабитися й зігрітись. При правильному виконанні вправ, наприклад, навіть в холодну погоду у адептів цигун не мерзнуть руки, зауважив тренер.

Вправи цигун-гімнастики рекомендується, зокрема, виконувати перед виходом на холод: вони покращують кровообіг в суглобах та м’язах. Глибоке акцентоване дихання, до того ж, сприяє вентиляції органів дихання, очищенню легенів від бруду та токсичних метаболітів, який в них накопичуються взимку.