Куди в Кам’янському витрачаються депутатські гроші

Куди в Кам’янському витрачаються депутатські гроші

Як депутати міської ради Кам’янського витрачають гроші, виділені їм на виконання повноважень, розповіла Наталія Шкуренко, голова постійної комісії міськради з питань бюджету.

Автор: Валентин Фіголь.

– Кожному депутату Кам’янської міської ради, згідно рішення тої ж ради, на рік виділяється 350 тисяч гривень. На ці гроші депутат може зробити щось для мешканців міста або свого депутатського округу. Як реалізується забаганка депутата?

Шкуренко
Наталія Шкуренко, голова постійної депутатської комісії з питань бюджету (ліворуч)

– Днями якраз відбулось засідання постійної комісії міської ради з питань соціально-економічного розвитку міста, бюджету, фінансів та інвестицій. На цьому засіданні члени комісії вирішували долю депутатських запитів щодо цих грошей.

Депутат, коли бажає щось профінансувати з грошей, виділених на виконання його повноважень, готує відповідний запит, який подає в нашу комісію. Запит – це пакет документів, в якому є обгрунтування депутатського побажання.

Комісія вивчає цей пакет. Якщо аргументи депутата переконливі – комісія погоджує запит, і він надходить до органів виконавчої влади, яких стосується за напрямком. Наприклад, якщо депутат хоче відремонтувати вікно в дитсадку на своєму окрузі – це одні розпорядники коштів, якщо дати комусь матеріальну допомогу – інші.

– Мабуть, новообраним депутатам попервах буває важко вибрати, куди витратити бюджетні кошти?

– Хто хоче – той працює: спілкується з виборцями, вивчає проблеми свого округу. Люди швидко депутату розкажуть, що їм треба!

Я, наприклад, зараз працюю на двох округах, один з яких мені незнайомий. Але вже встигли і освітлення у дворі відновити, і вікна для дитсадка замовити, і смітник подалі від житлового будинку переставити…

Так що з депутатських 350 тисяч в мене вже лишилось тисяч 100…

– А на що витрачають гроші новообрані депутати міськради?

– Поки що, здебільшого, виділяються гроші на матеріальну допомогу виборцям. Був один запит на заміну вікна в дитячому закладі. Про якісь інфраструктурні поліпшення депутати думатимуть пізніше. Лавочки, дитячі майданчики – це ще попереду.

 

Третина мільйону гривень на рік – наче й немала сума, зазначає депутат пані Шкуренко. Але на округах і проблем вистачає – грошей треба скрізь…