На Дніпропетровщині почала роботу рейдова група пошуку паліїв

На Дніпропетровщині почала роботу рейдова група пошуку паліїв

Дніпропетровщина щорічно посідає одне з перших місць у порівнянні з іншими регіонами країни, за загальною кількістю пожеж в природних екосистемах. З початку 2021 року в екосистемах на території області вже виникло 405 пожеж на площі 293.2 га, з них  270 пожеж трави та іншої сухої рослинності, повідомляють обласні рятувальники.

Щодоби на території Дніпропетровської області виникає від 30 до 70 пожеж в природних екосистемах.

Дуже часто буває, що вогнеборці не встигають загасити одну пожежу, як час їхати на іншу. І так впродовж усієї чергової доби. А це колосальні збитки, як для навколишнього середовища, так і багатотисячні затрати матеріальних та людських ресурсів.

За ініціативи Служби порятунку на Дніпропетровщині створено рейдову групу з представників правоохоронних органів, інспекторського складу підрозділів ДСНС, з метою активізації роботи щодо розкриття злочинів, пов’язаних з підпалами в екосистемах та вжиття заходів щодо виявлення та притягнення осіб винних у підпалах до відповідальності.

Так, 2-го квітня співробітники Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області провели спільний рейд з працівниками відділу аеропідтримки Департаменту патрульної поліції з метою виявлення порушників та накладання на них штрафів.

Під час рейдового заходу, виявлено пожежу в Дніпровському районі за межами села Обухівка, де горів очерет на відкритій території на площі 2 га. На жаль, палія знайти не вдалося.

Мобільна група і надалі буде працювати, залучаючи квадрокоптери. У разі виявлення паліїв, винні будуть притягнуті до адміністративної чи кримінальної відповідальності згідно чинного законодавства.

До відома:

Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем караються штрафом від 91 тис. 800 грн до 153 тис. грн.

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 тис. 500 грн до 4 тис. 590 грн і на посадових осіб – від 4 тис. 590 грн до 15 тис. 300 грн. Якщо це ж призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, – штраф від 4 тис. 500 грн до 15 тис. 300 грн для громадян та від 10 тис. 710 грн до 18 тис. 360 грн.

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, – карається штрафом від 3 тис. 60 грн до 6 тис. 120 грн для громадян та 15 тис. 300 до 21 тис. 420 грн для посадових осіб.

Якщо ті самі дії вчинено в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду – від 6 тис. 120 грн до 12 тис. 240 грн.