У Кам’янському громадські роботи фінансуватимуться за рахунок місцевого бюджету

У Кам’янському громадські роботи фінансуватимуться за рахунок місцевого бюджету

1 квітня в приміщенні Кам’янської міської ради, за участю керівництва міста, представників Кам’янського міського центру зайнятості й відділу праці та соціально–трудових відносин міської ради, відбулась зустріч з питання організації та проведення в місті громадських робіт.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Кам’янського міського центру зайнятості Вікторія Черняк ознайомила присутніх із ситуацією на ринку праці та проінформувала про порядок організації та проведення громадських робіт, зосередивши увагу присутніх на дотриманні вимог законодавства України про зайнятість населення.

Одним із вагомих чинників, який забезпечує тимчасову зайнятість безробітних громадян, є громадські роботи. Виграють від цього і роботодавці, які не лише отримують працівників для виконання певних обсягів робіт, а ще й кошти на виплату заробітної плати, оскільки фінансування громадських робіт проводиться за рахунок місцевого бюджету та фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Участь у громадських роботах для безробітних – це перспектива додаткового заробітку при офіційному працевлаштуванні та можливість підвищити свій страховий та трудовий стаж.

У зв’язку з цим керівництвом міста з метою захисту безробітних громадян було прийнято рішення – 100% фінансування громадських робіт провадити за рахунок місцевого бюджету.

Про зміни, які відбулись у механізмі нарахування заробітної плати і порядку укладання трудових договорів між роботодавцем та працівником, розповів начальник відділу праці та соціально-трудових відносин міської ради Іван Процик та звернув увагу на відповідальність роботодавців за порушення норм трудового законодавства.

Учасники зустрічі схвалили організаційні зміни і визначились з джерелами фінансуванням, видами та обсягами громадських робіт, термінами їх початку, підприємствами виконавцями та переліком головних розпорядників бюджетних коштів.