Бідність, війна та пандемія – головні проблеми українців

Бідність, війна та пандемія – головні проблеми українців

«Які проблеми в Україні вас хвилюють найбільше?» – таке опитування презентували Інститут Горшеніна та Представництво Фонду Фрідріха Еберта в Україні. Як з’ясувалося з відповідей, на першому місці проблеми бідності та безпеки.

Так, найбільше українців хвилюють високі тарифи на ЖКХ. Про цю проблему повідомили 56,8% опитаних. Порівняно з іншими опитуваннями минулого року, проблема тарифів піднялась як мінімум на два щаблі. На другому та третьому місці питання, що пов’язані з безпекою: війна на Сході України хвилює 52,2%, а наслідки пандемії коронавірусу – 52,1%.

Далі серед важливих проблем знову ідуть ті, що пов’язані з економічним становищем українців: низькі доходи хвилюють – 49,1%; корупція у владі –  39,8%; погане медичне обслуговування – 38,2%.

Бідність, війна та пандемія – головні проблеми українців - ФОТО

Узагальнюючи, можна сказати, що українці, як і раніше, більше хвилюються власній безпеці, включаючи економічну захищеність. Через жорстку економічну кризу та зростаючу бідність, інші важливі питання для суспільства стають менш актуальними для кожного особисто. Так, проблеми гендерної рівності важливі лише для 3,5% опитаних. Важливість захисту прав людини та нестача свобод актуальні для 5,4%. Навіть якість освіти важлива усього для 7,4% опитаних.

Навіть у такому питанні, як анексія Криму про важливість цієї проблеми відповіли лише 16,4% опитаних громадян.

До речі, цікавими виявилися і відповіді щодо мовного питання. Попри пропаганду з різних боків, численні зусилля влади, прийняття законів та запеклі дискусії в Інтернеті, насправді мовне питання хвилює лише 4,7% опитаних українців.