На Дніпропетровщині завершують закупівлі для весняно-польових робіт

На Дніпропетровщині завершують закупівлі для весняно-польових робіт

Аграрії області завершують закупівлі для весняних робіт у полі. Вже придбали 120 тис тонн добрив та 40 тис тонн палива. Загальна готовність – 96%. Нині у розпалі – посів ранніх ярих. До кінця квітня планують приступити й до пізніх. Про це стало відомо на нараді у Дніпропетровській ОДА.

«У аграріїв – відповідальний сезон. Треба і ярі посіяти, і озимі підживити. Для цього – закупити потрібну кількість мінеральних добрив, засобів захисту рослин та палива», – зазначив перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Володимир Орлов. 

Аграрії області вже підживили добривами всю озимину. На полях засіяли 56,2 тис га ранніх ярих: ячменю, пшениці, гороху та вівса.

Попереду – посів пізніх: соняшника та кукурудзи. Коли саме, кажуть, залежить від погоди.

«Нині погодні умови сприяють фермерам. За осінь та зиму мали набагато більше опадів, ніж у минулі роки. Як результат – в ґрунті дуже добрі запаси вологи. Це надає оптимізму і щодо розвитку озимих, і посіву ярих», – сказав директор Дніпропетровської філії Держґрунтоохорони Сергій Жученко.

Загалом на Дніпропетровщині – понад 3,1 тис фермерських господарств. Вони планують засіяти ранніми ярими майже 154 тис га.

Раніше “Погляд” повідомляв про старт в області посівної.