В уряді анонсували зміну системи пенсійного забезпечення

В уряді анонсували зміну системи пенсійного забезпечення

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль анонсував надбавки пенсій та зміну системи пенсійного забезпечення.
– З 1 липня будуть збільшені надбавки за понаднормовий стаж, надбавки особам з інвалідністю внаслідок війни, надбавки учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, пенсії за особливі заслуги. Буде підвищено мінімальну пенсію.
–  З жовтня –  щомісячні доплати до пенсії до 400 грн для пенсіонерів віком 75-80 років.
–  З грудня відбудеться чергове підвищення мінімальної пенсії, а також збільшення надбавок до виплат окремим категоріям громадян.
“Ці кроки важлива частина соціальної політики нашого Уряду. При цьому ми розуміємо, що для того, аби українці отримували пенсії у 2-3 рази вище, потрібно змінювати саму систему пенсійного забезпечення. За 30 років в Україні так і не запустили повноцінну накопичувальну пенсію, коли людина протягом трудового життя відкладає кошти на свій особистий пенсійний рахунок. Така система працює в більшості заможних країн і таку систему ми вже цього року плануємо запустити в Україні”, – зазначає Шмигаль.
Уряд пропонує наступну модель:
–  2% зі сплачених людиною податків йдуть на її особистий пенсійний рахунок;
–  також на цей рахунок потрапляють ще 2% від ЄСВ, який сплачує за людину роботодавець;
–  людина саме зможе обирати пенсійний фонд, який далі буде інвестувати її кошти;
–  інвестиції можуть відбуватися лише у надійні та не ризиковані фінансові інструменти;
–  українці, які виходять на пенсію, зможуть обирати: забрати всі накопичені кошти одразу, отримувати виплати рівними частинами та навіть залишити частину своїх виплат у спадок;
–  накопичувальна пенсійна система в жодному разі не скасовує солідарну, а буде додатковими виплатами.
“Наразі Кабінет Міністрів працює з експертами та народними депутатами, щоб врахувати всі деталі сформувати найкращу модель запуску накопичувальної пенсійної системи. Дійсно, її впровадження займе не один рік. Але відкладати її далі – це просто злочин проти людей та економіки країни”, – підкреслив Шмигаль.