Космічна промисловість Дніпропетровщини: досягнення, плани та перспективи

Космічна промисловість Дніпропетровщини: досягнення, плани та перспективи

Чотири покоління бойових стратегічних ракет, 50 типів ракетних двигунів й рушійних установок та більш ніж 400 супутників власної розробки. До Всесвітнього дня авіації та космонавтики працівники державного підприємства «Конструкторське бюро «Південне» розповіли про досягнення й поділилися планами на майбутнє.
«Бюро «Південне» працює над дослідним і експериментальним виробництвом, розробляє та впроваджує прогресивні технології в процес створення нових зразків ракетно-космічної техніки. Працівники КБ «Південного» створили потужну вітчизняну кооперацію з близько 120 промисловими підприємствами і науковими організаціями. Відтак, Дніпропетровщина бере участь у міжнародних ракетно-космічних проєктах. Зокрема, таких, як «Антарес» та «Вега», — розповів голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.
Останнім часом КБ «Південне» працює над розробкою супутнику «Січ-2-30». Він призначений для одержання цифрових зображень поверхні Землі у видимому й ближньому інфрачервоному діапазонах довжин електромагнітних хвиль. З допомогою цього апарату також можна буде здійснювати моніторинг параметрів магнітосфери Землі.
За 67 років свого існування «КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля» розробило 13 бойових ракетних комплексів стратегічного призначення, 9 типів космічних ракет-носіїв і 50 типів ракетних двигунів та рушійних установок. В навколоземний простір за цей час було запущено більш ніж 400 супутників власної розробки підприємства. У Конструкторському бюро наразі створено замкнутий цикл розробки, виготовлення та випробувань космічних апаратів, які відповідають найсучаснішому світовому рівню.
Підприємство концентрує свою увагу не тільки на діючих проєктах, а й на науково-технічних розробках. Зокрема, веде активну співпрацю з Національною академією наук України та провідними вузами Міністерства освіти і науки. КБ «Південне» також входить до Асоціації місячного поселення (Moon Village Association), яка нараховує майже 220 членів із понад 39 країн з усього світу. В рамках концепції тривають розробки перспективних місячних технологій. В тому числі низки місячних посадкових модулів.
Наразі працівники КБ розробляють власну концепцію створення «Місячної науково-промислової бази». Та працюють над створенням лінійок ракет-носіїв сімейства «Маяк» і «Циклон».
Космічна промисловість Дніпропетровщини: досягнення, плани та перспективи - ФОТО Космічна промисловість Дніпропетровщини: досягнення, плани та перспективи - ФОТО