Як захистити волосся від куряви в Кам’янському

Як захистити волосся від куряви в Кам’янському

Курява міських вулиць та заводських викидів Кам’янського може зводити нанівець весь догляд за волоссям. Про це нагадав досвідчений перукар Андрій Перездрієнко («Перець») на майстер-класі для молодих колег 13 квітня.

Автор: Валентин Фіголь.

Черговий майстер-клас серії «перукарня на табуреті» зібрав молодих перукарів, які бажають навчитись робити людям зачіски в «польових» умовах – буквально де завгодно, аби було куди посадити клієнта. Такі навички виявляються вельми корисними в період карантину та перманентної загрози зачинення перукарень.

Під час навчання маестро Перець прочитав лекцію на тему весняного догляду за волоссям в умовах Кам’янського.

Знаменита курява нашого міста добре відома і за його межами. Дорожній бруд з додаванням промислових викидів – графіту, іржі тощо, перетворюють куряву в Кам’янському на вельми агресивну до шкіри та волосся суміш. Ця суміш не просто прилипає до будь якої поверхні, забруднюючи її. Деякі складові міської куряви хімічно активні, тому вони можуть пошкоджувати волосся – вчиняти хімічні опіки.

Перець
Досвідчений перукар Андрій Перездрієнко («Перець») на майстер-класі для молодих колег

Як вберегти зачіску та волосся від руйнівного впливу пилюки?

«Ходити вулицями Кам’янського з непокритою головою можуть собі дозволити тільки люди з такою зачіскою, як у мене!» – жартує А. Перездрієнко, поплескуючи себе по лисині…

Можна користуватись препаратами, які зволожують, живлять волосся та фіксують зачіску. Тоді курява буде менше контактувати з волоссям, з одного боку. З іншого – на волосяному покрові утвориться плівка з суміші бруду та масної основи препарату. Ця суміш теж може бути хімічно активною і шкодити волоссю та шкірі. Тому голову доведеться частіше мити.

«Миття голови – суто індивідуальна справа! – наголосив майстер. – Кожна людина, залежно від характеристик свого волосяного покриву, виробляє власний спосіб та графік миття голови». Надто часте та ретельне миття, нагадав Перець, небезпечне пересушуванням та подразненням скальпу.

Підживлювати скальп після миття можна відварами лікарських трав: для темного волосся, наприклад – кропиви, для світлого – ромашки.

Найліпше для захисту волосся накривати його головним убором, зауважив досвідчений перукар з Кам’янського, відомий і за межами України (14 років роботи перукарем в Москві, зокрема). Це можуть бути капелюшки, а також хустки та різні накидки для волосся – тюрбани, намітки тощо. Ще один інструмент захисту від вуличної куряви, нагаданий паном Андрієм – парасолька.