Нацполіція збільшила кількість мобільних груп із реагування на домашнє насильство

Нацполіція збільшила кількість мобільних груп із реагування на домашнє насильство

Раніше в Україні працювало 45 груп із реагування на факти вчинення домашнього насильства. Відтепер, аби запобігати та ще ефективніше протидіяти домашньому насильству, їх кількість збільшено до 55, повідомили в уряді.

Такі мобільні групи додалися в Дніпрі, також у містах, де раніше не функціонували – в Ізмаїлі (Одеська область), Кривому Розі (Дніпропетровська область), Коростені (Житомирська область), Гайсині (Вінницька область), Олександрії (Кіровоградська область), Ірпені (Київська область), Стриї (Львівська область), Кременчуці (Полтавська область) та Кам’янець-Подільському (Хмельницька область).

Ці мобільні групи спеціалізуються на оперативному реагуванні саме на факти домашнього насильства. Співробітники мають повноваження вживати відповідні заходи відносно кривдників, зокрема складати протоколи про адміністративне правопорушення, ставити на превентивні обліки поліції, виносити термінові заборонні приписи тощо. Поліцейські, які входять до складу груп реагування, пройшли відповідне навчання.

Національна поліція України планує і надалі збільшувати кількість таких груп.