Алею магнолій в парку Кам’янського посадили мешканці міста

Алею магнолій в парку Кам’янського посадили мешканці міста

Саджанці магнолії, придбані за власні та благодійні кошти, посадили 15 квітня в центральному парку Кам’янського учасники флешмобу «Посади магнолію».

Автор: Валентин Фіголь.

Алею магнолій в парку Кам’янського посадили мешканці міста - ФОТОСаджати в Кам’янському магнолії було ідеєю квіткарів з клубу «Маєток», які збираються в центральній міській бібліотеці.

«Це було придумане як флешмоб, щоб зацікавити мешканців Кам’янського в озелененні міста», – розповіла Тетяна Герасюта, заступник директора централізованої бібліотечної системи міста.

Ідею підхопили небайдужі мешканці міста, посадовці департаменту екології та керівництво центрального парку. Назбирали власних та благодійних коштів для придбання двох десятків саджанців магнолії (середня ціна саджанця – 400 гривень).

Алею магнолій в парку Кам’янського посадили мешканці міста - ФОТО«Магнолії – це справжня прикраса, – пояснив вибір рослини біолог Андрій Енбулатов. – Вони гарно та довго квітнуть, мають святковий вигляд».

Було обрано холодостійкі сорти магнолії – згідно місцевого клімату. Такі рослини добре показали себе на присадибних ділянках в Кам’янському та його околицях.

«Це – робота на майбутнє, – зауважив А. Енбулатов. – Цьогоріч саджанці навряд чи розквітнуть, бо надто молоді».

Першу алею магнолій учасники акції заклали в центральному парку. Тут є охорона – отже, є шанс, що саджанці не вкрадуть, зауважили організатори посадки.

Доглядати за саджанцями обіцяють і працівники парку, і садоводи-аматори. «Поряд фонтан – можна прийти й пополивати…» – каже Т. Герасюта.

«Сподіваємось, наш приклад наслідуватимуть земляки, – прокоментував акцію А. Енбулатов. – Так спільними зусиллями зробимо наше місто зеленим та квітучим».