В Україні розпочалося щеплення вакциною Pfizer проти COVID-19

В Україні розпочалося щеплення вакциною Pfizer проти COVID-19

Щеплення вакциною Comirnaty проти COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech розпочалося в Україні 18 квітня з Київської області. У решті регіонів вакцинація цим препаратом стартує 19 квітня. Це перша партія вакцини Pfizer-BioNTech, яку Україна отримала в межах глобальної ініціативи COVAX, повідомили в ДніпроОДА.

В регіони 17 квітня попрямували 29 250 доз вакцини – по 1170 доз у кожну з областей та в Київ. Разом з вакцинами розвозять розчин для їхнього розведення, шприци та коробки для безпечної утилізації медичних відходів.

«Україна здатна забезпечити холодовий ланцюг для зберігання та транспортування вакцини виробництва Pfizer-BioNTech. Завдяки партнерам вона має все необхідне обладнання, професійного підрядника та достатньо навченого персоналу. Вони відповідатимуть за логістику цієї вакцини», – запевняє заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Приватна логістична компанія «Фармасофт» щотижнево розвозитиме вакцину з національного складу. Там вона зберігатиметься у спеціалізованих морозильних камерах із дотриманням температурного режиму від -60°C до -80°C. На регіональні склади препарат доправлятимуть в спеціальних контейнерах із сухим льодом, здатним підтримувати наднизькі температури.

На обласних складах вакцина зберігатиметься в тих самих термоконтейнерах. Запаси сухого льоду регулярно поповнюватимуть. Попередньо розморожені до +2°C +8°C флакони з вакциною щодня видаватимуть мобільним бригадам. Використати її необхідно протягом 120 годин.

Як відомо, 117 тис. доз вакцини Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech прибули в Україну 16 квітня 2021 року в межах програми COVAX.

Вакциною Pfizer-BioNTech в першу чергу щепитимуть персонал і мешканців будинків для літніх людей. Потім – працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій та прикордонників. За кожним щепленим першою дозою Comirnaty буде зарезервована друга доза вакцини з цієї ж партії у 117 тис. доз.

Більше про перебіг вакцинації проти COVID-19 в Україні читайте на сайті vaccination.covid19.gov.ua та запитуйте у контакт-центрі 0 800 60 20 19.