У Кам’янському визначились переможці поетичного батлу «Ти себе українкою звала»

У Кам’янському визначились переможці поетичного батлу «Ти себе українкою звала»

У 2021 році в Україні відзначають 150 років від дня народження Лесі Українки. Централізована бібліотечна система Кам’янського, за підтримки відділу культури департаменту з гуманітарних питань міської ради протягом січня-березня проводила поетичний батл «Ти себе Українкою звала…».

Карантин вніс свої корективи, і проведення першого туру відбувалось онлайн. Учасники готували відео з читанням одного з віршів Лесі Українки на вибір та публікували його на сторінці Бібліотека на Шевченка за хештегом #ти_себе_українкою_звала у фейсбуці.

У першому турі взяли участь 83 учасники з Кам’янського, Дніпра, Кривого рогу, П’ятихаток, Перещепине, Карнаухівки, Новомосковська, навіть з Норвегії. Наймолодшому учаснику батлу виповнилося лише 4 роки, найстаршому – 72. За підсумками першого туру журі обрало найкращих читців.

Другий тур відбувався 16 квітня офлайн, у вигляді індивідуальних двобоїв, всі тексти учасники читали напам’ять.

Розпочали поетичне змагання учасники вікової групи 45+ Валентина Плякун, Валентина Кириченко, Катерина Очеретько. Учасниці показали трепетне ставлення до творчості Лесі Українки. Переможницею батлу у категорії 45 + стала Валентина Плякун.

Вперше у поетичному батлі приймала участь Козакова Діана (9 років), учениця СЗШ №37. Вона змагалася у двобої з досвідченою конкурсанткою Марією Черненко (10 років), ученицею колегіуму №16 – переможницею поетичного батлу за творами Ліни Костенко у 2020 році. Перемога дісталася Діані.

Найважче було конкурсанткам у віковій категорії 13+. Владислава Бондаренко, Медвідь Марія (студентки медичного коледжу), Яланська Вероніка (учениця гімназії №11), Мироненко Ганна (учениця 7 класу м.Дніпро), Шапа Софія (учениця СЗШ №38), Майдан Єлизавета (студентка металургійного коледжу) одна за одною читали вірші на вибування, поки не залишилась одна ‑ переможниця. Нею стала Яланська Вероніка.

Переможці та учасники ІІ етапу поетичного батлу отримали дипломи, книги та солодкі подарунки.

У Кам’янському визначились переможці поетичного батлу «Ти себе українкою звала» - ФОТО