Татусям Кам’янського влада дозволила йти «в декрет»

Татусям Кам’янського влада дозволила йти «в декрет»

Закон про відпустку та “декрет” для татусів, які доглядатимуть дітей, схвалила Верховна Рада України 15 квітня.

Парламент, як повідомляє його офіційний сайт, прийняв законопроект №3695. Законом доповнено Кодекс законів про працю та Закон України «Про відпустки» новим видом відпустки – відпусткою при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, що оплачується за рахунок роботодавця.

Закон дозволяє взяти відпустку батькові, який не одружений з матір’ю дитини, але вони проживають спільно.

Також відпустка надаватиметься бабі або діду, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком).

Законом визначено відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків дитини (матері та батька).

Також доповнено права працівників обох статей, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, на додаткову відпустку.

Законом надано можливість встановлення скороченої тривалості робочого часу для чоловіків, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, та батьків, що виховують дітей без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі).