Мешканці Кам’янського не повинні платити борги родичів

Мешканці Кам’янського не повинні платити борги родичів

Якщо ваш родич взяв кредит і не може його повернути, ви не зобов’язані погашати борги, роз’яснили фахівці платформи ФінСкарга, яка спеціалізується на вирішенні спірних питань між споживачами і постачальниками фінансових послуг.

Автор: Валентин Фіголь.

Іноді банки і колекторські компанії звертаються до родичів боржників з вимогою виплатити кредит. Якщо кредит взяв ваш родич і не може його повернути, ви не зобов’язані погашати борг (якщо ви не є поручителем), наголошують правники.

Ваше майно не може бути заарештовано, якщо ви не давали на це згоди.

Якщо ви є поручителем, ситуація геть інша. Стаття 554 Цивільного кодексу передбачає, що поручитель відповідає нарівні з боржником, і кредитор має право пред’явити вимоги як до основного боржника, так і до поручителя.

Щодо відповідальності подружжя перед кредитором, то, у разі розлучення чоловік чи дружина позичальника повинні виплачувати кредит тільки в разі, якщо кредитний договір був укладений під час шлюбу.

Якщо партнер взяв кредит до шлюбу, то після розлучення він платитиме його самостійно. Навіть якщо це був кредит на житло, в якому партнери проживали.

Якщо кредитний договір був укладений в інтересах подружжя в період шлюбу, то після розлучення екс-партнери не звільняються від виконання кредитних зобов’язань.

Після смерті близького родича у спадок від нього може перейти не тільки нажите майно, а й діюча позика.

Платити кредитні борги померлого родича мають спадкоємці першої черги:  чоловік або дружина, діти, батьки. Кредитні зобов’язання поширюються на тих, хто був вказаний в заповіті.

З дня смерті позичальника банк зупиняє нарахування відсотків. Для цього спадкоємці повинні письмово повідомити кредитора і надати копію свідоцтва про смерть.

Щоб відмовитися від сплати кредиту за померлого родича, потрібно не вступати в спадок. Для цього не потрібно нічого робити, через 6 місяців майно померлого автоматично отримає держава.

Якщо є і майно, і борг, то краще звернутися до нотаріуса, провести оцінку і визначити, чи варто в такому випадку вступати в спадок.