У Кам’янському з’явиться заступник з цифрової трансформації

У Кам’янському з’явиться заступник з цифрової трансформації

Щоб пришвидшити процес цифровізації регіонів, Мінцифри запровадило посаду СDТО — заступників із цифрової трансформації. Вони вже є в кожному міністерстві та поступово з’являються в кожному місті та громаді, розповів віце-прем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Цифровізація — це дуже важливе рішення, тому потрібно, щоб на посаді була людина, яка є перш за все ефективним менеджером. У керівника громади є чимало інших завдань та викликів. Тому потрібні люди, які можуть «пушити» та успішно реалізовувати проекти на місцях», — зазначив Михайло Федоров.

За його словами, алгоритм створення цифрової громади такий:

– створюється посада, на яку призначають людину, відповідальну за цифровізацію;

– визначається програма та план дій, які затверджуються громадою;

– профільний відділ приєднується до Мінцифри, щоб почати реформувати систему.

Мінцифри має чотири основні цілі. Перша — перевести всі державні послуги з офлайну в онлайн. Друга — забезпечити населення України на 95% інтернетом. Третя — навчити шість мільйонів українців базових цифрових навичок. Четверта — збільшити частку IT та креативної індустрії у ВВП нашої країни з 4% до 10%.

На думку Михайла Федорова: «Найголовніший виклик для місцевих керівників з цифровізації — побороти недовіру до діджитал-держави. Адже всі технологічні та фундаментальні процеси ми намагаємося закривати в команді Міністерства. А на регіони покладаємо процеси впровадження. Найголовніше — щоб люди отримували якісні та зручні сервіси. Щоб жителі невеликого містечка за рівнем наданих послуг нічим не відрізнялися від жителя столиці».