Коронавірус в Кам’янському: як пережили хворобу відомі земляки

Коронавірус в Кам’янському: як пережили хворобу відомі земляки

Досвід відомих мешканців Кам’янського в подоланні коронавірусної хвороби може стати в нагоді землякам – вчитись краще на перемогах.

Посильний рух і добрий гумор допомагали під час самоізоляції кам’янчанину Андрію Шамардіну. відомому тренеру з бойового мистецтва Він Чунь.

Автор: Валентин Фіголь.

Андрій Шамардін перехворів на ковід в квітні. Тільки на тому тижні він повідомив, що отримав негативний результат тестування на коронавірус. До того пан Андрій 2 тижні перебував на самоізоляції.

На початку періоду реабілітації тренер Шамардін поділився з читачами своїм досвідом перемоги над хворобою.

– Як відбувався перебіг хвороби у Вашому випадку?

– Регулярно зв’язувався з лікарем і виконував протокол. Температуру постійно збивали медикаментами, які прописав лікар. І, тим не менш, перші два тижні температура була 37.5 – 38.7 градусів.

Дихати заважали напади сухого задушливого кашлю, який практично завжди закінчувався блювотою.

Весь час була ломота в тілі, м’язах і слабкість. Хотілося постійно спати, сил не було розмовляти, та й кашель не давав говорити.

На знімку була лівосторонняя бактеріальна пневмонія.

Сатурація була 87-94 (рівень кисню в крові – сатурація – у здорової людини має бути 95-99%).

Сатурація показує ступінь дихальної нестачі. Низький показник сатурації є одним із важливих критеріїв для госпіталізації хворого з коронавірусом.

Якщо в людини сатурація опустилася до 92%, її треба госпіталізувати, зазначає лікар-анестезіолог, президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров. У такому разі, за словами лікаря, хворому вже треба проводити оксигенотерапію).

– Як Ви харчувались протягом самоізоляції?

– Протягом хвороби їв курячі бульйони з додаванням овочів і відвареного м’яса. Їв дуже мало – по 2 столові ложки за прийом.

Вірус дав побічні ефекти на органи шлунково-кишкового тракту, тому кілька днів не їв, а тільки пив воду і намагався пити бульйони. Шлунок нічого не приймав, навіть воду…

Потім весь час намагався пити більше теплої води і мінеральну лужну воду: “Боржомі”, “Квасова поляна”.

– Який режим руху у Вас був на самоізоляції?

– По можливості, ходив гуляти від 15 хвилин до години. Коли стан погіршився, то ходив по квартирі і кожен день виконував дихальні вправи системи Цигун, які мені порекомендував мій колега – майстер цигун Роман Бесєдін.

Плюс виконував вправи на статику, пов’язані зі специфікою моїх тренувань.

Перші дні регулярно грав на варгані, співав обертоном, брав участь в онлайн-навчанні. Коли почались побічні явища і стан погіршився – зменшив практики, залишив прогулянки по квартирі та дихальні вправи цигун, які можна виконувати стоячи та лежачи.

– Які Ваші плани щодо реабілітації після самоізоляції?

– Реабілітація довга, період відновлення може займати від місяця до 5. Тому план такий: продовжувати щодня практикувати цигун, поступово збільшити час прогулянок до двох годин, паралельно підключити вправи на гнучкість і статичні вправи на всі групи м’язів (позиції ушу, планки, “стовп”, різні упори з ізометричною напругою м’язів. Вправи низькоінтенсивні, з поступовим збільшенням навантаження.

– Що б Ви порадили людям, яким ще доведеться зіткнутись з коронавірусною хворобою?

– Дуже важливо під час хвороби зберігати позитивний психологічний настрій, не допускати думок про погане. Не закриватися в собі а спілкуватися з близькими, з колегами. Читати книги, слухати музику, спільно з сім’єю переглядати фільми, співати, малювати. Спів дуже хороша дихальна практика.

Важливо пам’ятати що даний вірус проникає в усі клітини нашого організму протягом 14-18 днів і потім гине. І в цей період потрібно підтримувати організм, виконуючи рекомендації лікаря і не допустити приєднання інших інфекцій, тоді організм перемагає хворобу і відновлюється.