Цього тижня мешканців Дніпропетровщини вакцинуватимуть корейською вакциною

Цього тижня мешканців Дніпропетровщини вакцинуватимуть корейською вакциною

Для вакцинації пріоритетних груп та людей віком 65+ на Дніпропетровщині цього тижня почнуть застосовувати вакцину AstraZeneca, виробництва Південної Кореї. Про це повідомили в Дніпропетровській обласній раді.
Вона прийшла на заміну індійській CoviShield, якою до цього вакцинували медиків, військових й літніх людей, старших за 80 років.
«Регіон отримав 29 тисяч доз AstraZeneca та 1 170 доз КОМІРНАТІ. Останньою продовжать щеплювати людей 80+ (зокрема, це мешканців, що перебувають у будинках для престарілих), далі нею вакцинуватимуть працівників ДСНС та прикордонників», – розповів голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.
Корейська AstraZeneca в регіоні застосовуватиметься вперше. Вона має ідентичний до попередньої індійської AstraZeneca та Covishield склад. Відтак, запевняють у МОЗ, люди, які зробили перше щеплення проти COVID-19 вакциною AstraZeneca/Covishield, можуть без перешкод робити друге щеплення вакциною AstraZeneca, виробленою у Південній Кореї.
Наразі загалом з початку вакцинації на Дніпропетровщині щеплено 40 829 осіб.
Для роботи в стаціонарних пунктах щеплення навчено 205 бригад (лікар, медична сестра) та 56 мобільних бригад. Всього відкрито 205 стаціонарних пунктів щеплення.