Роботодавці, які порушують права кам’янчан з праці, платитимуть штраф

Роботодавці, які порушують права кам’янчан з праці, платитимуть штраф

У Кам’янському міському центрі зайнятості, за участю Держпраці, відбувся вебінар для фізичних осіб-підприємців, що використовують найману працю, у якому взяли участь 12 роботодавців міста.

У межах інформаційно-роз’яснювальної кампанії присутнім розповіли про можливі шляхи вирішення проблеми тіньової зайнятості та роз’яснили, які наслідки для роботодавця та працівника тягне за собою оформлення трудових відносин неналежним чином.  Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Наталія Ярко наголосила, що відповідно до ст. 265 КЗпП як юридичних, так і фізичних осіб підприємців, що використовують найману працю, штрафуватимуть за фактичне  допущення людей  до роботи без оформлення трудового договору, та виплату заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ.

«Укладаючи трудові договори з працівниками, роботодавець уникає штрафів та отримує безліч переваг: імідж соціально відповідальної компанії чи підприємця, можливість залучати інвестиції та кращих фахівців» – зазначила начальник відділу взаємодії з роботодавцями Кам’янського міського центру зайнятості Вікторія Карлова.

Онлайн-захід пройшов у формі жвавої дискусії, роботодавці взяли активну участь в обговоренні трудового законодавства та зійшлися на тому, що лише легальне працевлаштування гарантує забезпечення конституційних прав усіх учасників ринку праці.