Українцям стануть доступними більше відкритих даних

Українцям буде доступно понад 1000 наборів відкритих даних. Кабінет Міністрів України опублікував постанову № 835, завдяки якій кожен зможе ознайомитися з реальним фінансовим станом усіх компаній та розмірами сплат податків у бюджет України. 

Серед нових наборів даних, які стали обов’язкові до публікації: фінансова звітність компаній, відомості Державного земельного кадастру, база даних щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів. А найпопулярніший на Єдиному державному веб-порталі набір даних — відомості про транспортні засоби та їх власників — буде доповнений полем з VIN-номерами.

Постанова також передбачає створення центру компетенцій у сфері відкритих даних — порталу Дія. Відкриті дані. Цого презентують цієї весни на Diia Summit. Центр компетенцій збере інформацію про роботу з відкритими даними, як для розпорядників та ІТ-спеціалістів, так і для звичайних користувачів. Сервісами на основі відкритих даних сьогодні користуються від 1,5 до 5 мільйонів українців.