Уряд заборонив фарби зі свинцем

Уряд заборонив фарби зі свинцем

Кабінет Міністр України затвердив Технічний регламент обмеження використання свинцю у лакофарбових матеріалах і сировинних компонентах.  Відповідно до прийнятої постанови така продукція із вмістом свинцю буде вилучена з ринку та у подальшому контролюватиметься.

Свинець є надзвичайно токсичним елементом, що належить до першого класу небезпеки. Він забруднює довкілля та негативно впливає на здоров’я людей. Навіть у незначних дозах цей хімічний елемент легко накопичується та погано виводиться з організму, а отже, може призвести до хронічної інтоксикації. Свинець негативно впливає на нервову, серцево-судинну, гематологічну системи та шлунково-кишковий тракт людини. Особливо небезпечним він для дітей  – адже спричиняє зниження їх інтелектуальних здібностей.

Технічним регламентом обмежується вміст свинцю у лакофарбових матеріалах та сировинних компонентах до такого, що є безпечним для здоров’я людини і відповідає найкращим відомим стандартам, які застосовуються в розвинутих країнах світу, а саме до 90 мг/кг у сухій плівці покриття. Фактично такий показник означає цілковиту відмову від навмисного використання будь-яких сполук свинцю у виробництві лакофарбових матеріалів, запевняють в уряді.

«Провідні країни світу вже запровадили заборону використання свинцю у лакофарбових матеріалах. Україна не може залишатися осторонь і повинна піклуватися про здоров’я та захист своїх громадян. Сполуки свинцю особливо негативно впливають на здоров’я дітей та вагітних жінок, тому прийнятий сьогодні Технічний регламент допоможе впровадити контроль за вмістом цього елементу та поступово припинити виробництво, імпорт, продаж і використання лакофарбових матеріалів із вмістом свинцю», – відзначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський.