В Україні з’явиться центр з підготовки спеціалістів аерокосмічного напряму

В Україні з’явиться центр з підготовки спеціалістів аерокосмічного напряму

27 квітня Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський разом із Міністром освіти і науки Сергієм Шкарлетом провів нараду щодо підготовки в Україні фахівців аерокосмічного напряму.

За підсумками наради визначено необхідність створення Мережевого науково-навчального центру (інституту) з підготовки спеціалістів аерокосмічного напряму. Фінансування центру планується здійснювати за рахунок бюджетних коштів, державно-приватного партнерства та інвесторів – внутрішніх та іноземних.

За словами Олега Уруського, Загальнодержавна цільова науково-технічна космічна програма України на 2021-2025 роки, над якою нині працює Мінстратегпром, визначить орієнтири й необхідну потребу в кадрах для галузі.

«Таким чином в Україні буде створено систему надсучасної підготовки фахівців, яка сприятиме розвитку аерокосмічного галузі України. Водночас випускники інституту матимуть чітку перспективу та належну мотивацію», – сказав Віце-прем’єр-міністр України.

Олег Уруський наголосив на важливості підготовки професійних кадрів для високотехнологічних галузей промисловості України, адже з кожним роком країна втрачає фахівців.

«Талановита молодь шукає перспективи за кордоном. Ситуацію потрібно змінювати та створювати можливості для спеціалістів всередині країни», – резюмував очільник Мінстратегпрому.