Кам’янчан запрошують на “Білого птаха з чорною ознакою”

Кам’янчан запрошують на “Білого птаха з чорною ознакою”

8 травня “Музейна КіноПлатформа” пропонує шанувальникам українського кіно перегляд одного з найкращих українських радянських фільмів – драму Юрія Іллєнка «Білий птах з чорною ознакою», знятого у 1970 р. на Київській кіностудії ім. Олександра Довженка.
Для свого часу це було незвичайне кіно. Автори фільму ризикнули заговорити про драматичні події нещодавнього минулого – боротьбу за утвердження соціалізму на західноукраїнських землях перед Другою світовою війною і одразу після неї. І вперше на екран, попри всі ознаки ідеологічно витриманого компартійного фільму (інакше його б зовсім не було), було виведено образ вояка УПА та ще й з його антиімперською прокламацією: «Це мої гори, я тут газда. І мені вирішувати, кому в цих горах жити».
У центрі подій фільму, що розгортаються упродовж 1937– 1947 рр. на Буковині, Карпатах, гуцульському селищі на річці Черемош на кордоні з Румунією, трагічна історія родини селянина-бідняка. Сини Дзвонарів розділені не тільки коханням до однієї дівчини, а й розтерзані поміж державами і ідеологіями, бо влада в їх рідному селі тільки упродовж цих років змінювалася чотири рази.
Знятий у жанрі поетичного українського кіно «Білий птах з чорною ознакою» тогочасні зарубіжні критики порівнювали з майстерно виписаною фрескою, у якій барвисті національні костюми, архітектура, народні пісні.
Фільм створений класиками українського кіно. Задум фільму належав геніальному актору і режисеру Івану Миколайчуку, який прагнув розповісти про роз’ятрену драму свого краю, про трагедію свого народу. У фільмі він зіграв одну з головних ролей, був композитором і автором сценарію разом з Юрієм Іллєнком. Цей фільм став лауреатом премії «Оскар» у 1995 році. «Білий птах» відкрив також для українського кінематографу актора Богдана Ступку.
Перегляд фільму розпочнеться об 11:00.