У музеї Кам’янського з’явилися естампи

У музеї Кам’янського з’явилися естампи

Нещодавно художня колекція музею історії міста Кам’янське поповнилась цінними експонатами – естампами, що являють собою відтиски авторських матриць видатної української художниці Софії Караффи-Корбут (1924-1996).
Як повідомили у музкї, експонати з’явилися завдяки багаторічній співпраці Кам’янського музею зі Львівським музеєм історії релігії. У фондах останнього зберігаються гравійовані форми, створені художницею. Виготовлення відтисків з цих форм здійснили спеціалісти Української академії друку за допомогою заслуженого діяча мистецтв України Ореста Скопа. Переважна більшість творів – це ілюстрації до творів Лесі Українки й Тараса Шевченка, що незабаром будуть представлені на виставці.
Софія Караффа-Корбут за 40 років творчої діяльності проілюструвала більше 60 книг української і світової літератури, які вийшли загальним накладом більше семи міліонів екземплярів. Цикл її ілюстрацій до драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» визнаний шедевром національного графічного мистецтва. Майже 100 ліногравюр, створених нею за мотивами тврів Т. Шевченка, зберігаються у Шевченківському національному заповіднику в Каневі. В 1968 році «Кобзар», ілюстрирований гравюрами Софії Караффи-Корбут, отримав Гран-прі на Всесвітній виставці в Канаді.
(без названия) - ФОТО (без названия) - ФОТО (без названия) - ФОТО