Чого хочуть учасники конкурсу «бюджету часті» в Кам’янському

Чого хочуть учасники конкурсу «бюджету часті» в Кам’янському

Цьогоріч в конкурсі «бюджету участі» в Кам’янському на третину менше проектів, ніж торік. Але учасники конкурсу нестримно фантазували, і проекти більш різнорідні, кажуть куратори від міського самоврядування.

Спробуємо, не агітуючи, привернути увагу мешканців Кам’янського до участі в голосуванні за проекти партиципаторного бюджетування.

Автор: Валентин Фіголь.

Цьогоріч проекти партиципаторного бюджетування в Кам’янському розділено на 4 категорії:

– інфраструктура,

– просвіта, охорона здоров’я,

– фізкультура та спорт,

– екологія, ІТ та культура.

Якщо почитати проекти, опубліковані на електронній платформі, то можна побачити, що переважна більшість стосується саме інфраструктурних проектів. Як і в минулі роки, більше всього учасники конкурсу потребують спортивних та ігрових майданчиків, скейт-парків, ролердромів тощо. Комплекси для фізкультури та ігор пропонується споруджувати як на території житлової забудови, так і біля закладів освіти, та навіть біля ставка чи на березі водосховища.

Трохи менш популярна тема – благоустрій окремих територій. Конкурсанти пропонують реконструювати тротуари в житлових районах та біля шкіл чи дитсадків.

Також кам’янчани потребують впорядкованого загального простору для розвитку та розваг: конкурсанти пропонують облаштування артпростору для митців в сквері біля історичного музею, створення приміщення для молодіжної активності, обладнання простору для відпочинку біля кінотеатру «Мир».

Є кілька проектів екологічного характеру: озеленення окремих територій, створення системи екомоніторингу в Південному районі, зариблення лівобережного дренажного каналу.

Серед проектів є орієнтовані на людей з обмеженими можливостями та мешканців «пільгової категорії». Це і обладнання доступу інвалідам до купання на міському пляжі, і інтерактивна кімната для дітей-інвалідів, і візажні послуги для дітей-сиріт.

Є проект створення світловідбиваючих комплектів для дитячого та підліткового одягу.

Кілька проектів покликані зробити культуру та історію доступнішими: пропонується оцифрувати історичні пам’ятки про Кам’янське, створювати електронну бібліотеку для старих людей та відкрити в місті музей ветеранів МВС, зробити бесплатними відвідини театру для студентів, а також влаштовувати екскурсії до притулку для тварин і екскурсії в Карнаухівку.

Один проект передбачає проведення ранньої діагностики захворювань середнього та внутрішнього вуха у новонароджених, дітей та дорослих на безоплатній основі.

Серія проектів присвячена проведенню масових заходів – від турніру з боксу до рок-фестивалю.

Один проект передбачає створення бренду міста.

Нагадаємо, на реалізацію одиного проекту цьогоріч виділяється до 300 тисяч гривень.

Голосування за проекти бюджету участі триватиме до 16 травня включно.

Читайте також:

Бюджет участі 2021: 1 травня розпочинається голосування за громадські проєкти